RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Loty „covid free” sposobem na przywracanie ruchu lotniczego

Na razie rozwiązanie wprowadzono eksperymentalnie (fot. Reuters/Alberto Lingria)

We Włoszech na lotnisku Fiumicino ruszają eksperymentalne loty „covid free”. Na pokład będą wpuszczani tylko pacjenci z ujemnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. To wspólna inicjatywa zarządu lotniska, narodowego przewoźnika Alitalia i regionu Lacjum.

USA znoszą część obostrzeń lotniczych

W poniedziałek USA mają znieść część obostrzeń wobec obcokrajowców przyjeżdżających do kraju. Nie będzie trzeba już przylatywać przez jedno z 15...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Loty „covid free” będą odbywać się na trasie Rzym-Mediolan Linate. Na siedem kursów dziennie dwa popołudniowe będą przeznaczone tylko dla pasażerów z certyfikatem o ujemnym wyniku testu na obecność koronawirusa.

Pasażerowie wejdą na pokład po poddaniu się szybkiemu testowi antygenowemu lub okazaniu poświadczenia negatywnego wyniku wymazu molekularnego bądź antygenowego, wykonanego w ciągu 72 godzin przed lotem.

Eksperyment służy przywracaniu regularnego ruchu lotniczego. Nie wyklucza się, że praktyka ta zostanie rozszerzona na loty na innych trasach, także międzynarodowych, zwłaszcza tam, gdzie panuje trudna sytuacja epidemiologiczna lub gdzie nie przeprowadza się prewencyjnych badań przesiewowych, a obowiązuje kwarantanna.

źródło:
Zobacz więcej