RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kidawa-Błońska i Nitras zarzucają PAP kłamstwo. Agencja: Zamieściliśmy prawdziwą informację

Politycy PO zarzucili PAP kłamanie (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Kłamstwo zarzucili Polskiej Agencji Prasowej Małgorzata Kidawa-Błońska i Sławomir Nitras. Poszło o stwierdzenie PAP, że zarząd PO nie wyraża zgody na projekt ustawy o ochronie zwierząt w obecnej wersji. Jak się jednak okazuje, w depeszy agencji nie było błędu, co pośrednio potwierdzają późniejsze słowa lidera PO Borysa Budki.

Budka: Klub KO zgłosi poprawki do projektu ws. ochrony zwierząt

Klub Koalicji Obywatelskiej poprze projekt PiS zmian w ustawie o ochronie zwierząt, zaproponuje jednak do niego szereg poprawek – powiedział we...

zobacz więcej

– Nie poprzemy tej ustawy w jej obecnym brzmieniu, możemy poprzeć zakaz hodowli zwierząt na futra, ale już wobec ograniczeń uboju rytualnego są duże wątpliwości – czytamy w wypowiedzi jednego z członków zarządu PO, która została zamieszczona w deperzy PAP. Cała depesza została zatytułowana: „Zarząd PO: brak zgody na projekt ustawy o ochronie zwierząt w obecnej wersji”.

Depesza wzbudziła sprzeciw polityków PO, którzy zarzucili agencji kłamstwo. „Byłem dzisiaj na zarządzie PO od początku do samego końca. Nie padł nawet jeden głos, aby nie poprzeć projektu ustawy o ochronie zwierząt. Jak PAP może tak okropnie kłamać? Że nie chcemy poprzeć tej ustawy. To po prostu kłamstwo” – napisał Nitras.

„To przykre, że PAP staje się źródłem dezinformacji. Zarząd PO nie rekomendował braku poparcia dla projektu ustawy o ochronie praw zwierząt. PAP powinna sprostować kłamstwo, które dziś rozpowszechniła” – stwierdziła z kolei Kidawa-Błońska.

Do sprawy ustosunkował się sama agencja, podkreślając, że w depeszy nie było nic sprzecznego z deklaracjami polityków PO. „PAP zamieściła prawdziwą informację w sprawie stanowiska zarządu PO wobec projektu ustawy o ochronie zwierząt. Napisaliśmy, że zarząd nie poprze wszystkich punktów projektu, co potwierdzili na konferencji prasowej szefowie PO, zapowiadając poprawki” – czytamy we wpisie zamieszczonym na Twitterze PAP.

Później sam Borys Budka wypowiedział się w tonie, który pokrywa się z twierdzeniami zamieszczonymi w depeszy PAP. – Klub Koalicji Obywatelskiej poprze projekt PiS zmian w ustawie o ochronie zwierząt, zaproponuje jednak do niego szereg poprawek – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej