RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabójca wytropiony w kościele. Policjant zauważył go podczas nabożeństwa [WIDEO]

Sosnowiecki policjant, pracujący na co dzień w zespole poszukiwań, podczas mszy św. zauważył ściganego od kilku miesięcy listem gończym 44-latka. Powiadomił kolegów z komendy, którzy przyjechali na miejsce i pomogli mu go zatrzymać. Mężczyzna ma do odbycia karę za śmiertelne pobicie.

Napadł na sklep, groził ekspedientce nożem, szuka go policja. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Podkarpacia poszukują mężczyzny, który w minioną sobotę dokonał napadu na jeden ze sklepów przy ul. Limanowskiego w Jarosławiu....

zobacz więcej

Jak podała w poniedziałek sosnowiecka komenda, policjant uczestniczył w niedzielnej mszy w jednej z miejscowych parafii, gdy wśród osób zgromadzonych w kościele zauważył mężczyznę, którego rozpoznał jako osobę poszukiwaną listem gończym w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

„Postępując ostrożnie, tak by nie doprowadzić do spowodowania zagrożenia dla uczestników mszy oraz by nie zakłócać jej przebiegu, dyskretnie powiadomił policjantów, którzy przyjechali na miejsce i udzielili mu wsparcia. Podczas czynności mężczyzna nie stawiał oporu, więc zatrzymanie nie wzbudziło zainteresowania uczestników liturgii” – zaznaczyła policja.

44-latek był poszukiwany listem gończym wystawionym przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności. Został już osadzony w areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

źródło:

Zobacz więcej