RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjant uratował sąsiadkę. Przedostał się do niej przez balkon

Funkcjonariusz pomógł kobiecie w czasie wolnym od służby (fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski)

Takiego sąsiada chciałby mieć każdy. W poniedziałkowy wieczór policjant z Ostrowca Świętokrzyskiego uratował 83-letnią sąsiadkę, która wywołała pożar w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusz dostał się do jej mieszkania przez balkon na pierwszym piętrze.

Kierowca karawanu rozrabiał na drodze. Był kompletnie pijany

26-latek kierujący karawanem pogrzebowym w Jedlinie-Zdroju w powiecie wałbrzyskim najpierw na przejściu dla pieszych wyprzedził nieoznakowany...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22:30 w jednym z bloków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Aspirant sztabowy Łukasz Kula, na co dzień pracujący w ostrowieckiej komendzie, pomógł kobiecie w czasie wolnym od służby.

– Zaniepokoił go dym. Kiedy wyszedł na klatkę schodową zauważył, że dym wydobywa się spod drzwi jego 83-letniej sąsiadki z pierwszego piętra. Pomimo pukania i nawoływania, nikt nie otworzył. Funkcjonariusz zapukał do sąsiada z naprzeciwka i przez jego balkon przedostał się na stronę sąsiadki. Następnie otworzył okno i dostał się do środka zadymionego lokalu – powiedziała aspirant Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dym wydobywał się z garnka płonącego na kuchence. Seniorka w tym czasie spała. Na szczęście została obudzona przez policjanta. Po chwili na miejsce dotarła straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Kobieta trafiła do szpitala.

źródło:
Zobacz więcej