RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent ponawia spotkania z Polakami. Kogo odwiedzi na początku?

Prezydent Andrzej Duda wraca do spotkań z Polakami i objazdu kraju. W czwartek odwiedzi Wytyczno i Chełm w województwie lubelskim – poinformował rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski. W piątek para prezydencka odwiedzi Lipusz w województwie pomorskim.

Prezydent potwierdził kierunek pierwszej podróży zagranicznej w drugiej kadencji

Prezydent Andrzej Duda w pierwszą podróż zagraniczną w drugiej kadencji uda się do Włoch i Watykanu. W czwartek w wywiadzie dla Polsat News...

zobacz więcej

W niedzielę w Warszawie odbędą się z kolei prezydenckie dożynki. W tym roku doroczne święto plonów z udziałem pary prezydenckiej odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Dotychczas prezydenckie dożynki odbywały się tradycyjnie w Spale w województwie łódzkim. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa zrezygnowano z tego zwyczaju i dożynki odbędą się w stolicy.

W piątek para prezydencka oficjalnie zainauguruje druga edycję akcji #sadziMy. Prezydent Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w sadzeniu drzew na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. – podała prezydencka kancelaria.

Według Kancelarii Prezydenta para prezydencka, wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi 64 tys. nowych drzew na powierzchni blisko 6,5 ha.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że w ramach drugiej edycji akcji #sadziMy przygotowano milion sadzonek do odebrania w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce.

Inauguracja pierwszej edycji akcji miała miejsce 26 kwietnia 2019 r. Wówczas w ramach akcji #sadziMy para prezydencka wzięła udział w sadzeniu drzew w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, także zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 roku.

źródło:

Zobacz więcej