RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Końcowy etap związku Rosji i Białorusi”. Rosyjscy politolodzy o spotkaniu w Soczi

Zdaniem ekspertów Putin obniżył rangę wizyty Łukaszenki w Rosji (fot Reuters Sputnik Photo Agency)
Zdaniem ekspertów Putin obniżył rangę wizyty Łukaszenki w Rosji (fot Reuters Sputnik Photo Agency)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin nie dowierza Aleksandrowi Łukaszence, dlatego w ich dialogu nie było niczego nowego – stwierdził w Radiu Swoboda politolog Stanisław Biełkowski. Prezydenci Rosji i Białorusi spotkali się w Soczi. Jak poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, rozmawiano o protestach białoruskiej opozycji i o współpracy gospodarczej.

Rosja: Żołnierze z sześciu krajów wezmą udział w manewrach „Kaukaz-2020”

Żołnierze z sześciu krajów wezmą udział w organizowanych przez Rosję strategicznych manewrach dowódczo-sztabowych „Kaukaz-2020”, które odbędą się w...

zobacz więcej

Biełkowski zwrócił uwagę, że Władimir Putin nie przyjął Aleksandra Łukaszenki w Moskwie, na Kremlu. W ocenie eksperta oznacza to obniżenie rangi wizyty.

Politolog dodał, że na lotnisku w Soczi białoruskiego prezydenta witał gubernator Kraju Krasnodarskiego, a zgodnie z dyplomatycznym protokołem powinien prezydent, a jeśli to niemożliwe – premier lub minister spraw zagranicznych.

„W Soczi rozpoczął się nowy, końcowy etap ewolucji idei państwa związkowego Białorusi i Rosji” – napisał na blogu Echa Moskwy politolog Władimir Pastuchow.

W jego ocenie połączenie obu państw nikomu nie jest potrzebne, a w interesie Kremla jest zabrać Białorusi ile się da, płacąc za to rozsądną cenę.

„U Łukaszenki nieszczęście – rewolucja – doskonały powód, żeby się potargować” – napisał Władimir Pastuchow.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej