RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejny kataklizm w USA. Do wybrzeża zbliża się Huragan Sally

Uderzenie nastąpi we wtorek (fot. Reuters/Jonathan Bachman)
Uderzenie nastąpi we wtorek (fot. Reuters/Jonathan Bachman)

Najnowsze

Popularne

Huragan Sally zmierza w kierunku amerykańskiego wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Uderzenie w ląd ma nastąpić we wtorek około południa (wieczorem czasu polskiego). Mieszkańców przybrzeżnych miejscowości w Luizjanie, Missisipi i Alabamie wezwano do ewakuacji.

Nie ustają pożary na Zachodnim Wybrzeżu USA. Co najmniej 26 osób zginęło

W pustoszących Zachodnie Wybrzeże USA pożarach od sierpnia zginęło już 26 osób. W Oregonie są dziesiątki zaginionych. Niebo nad miastami, w tym nad...

zobacz więcej

Sally jest drugim po Laurze huraganem, który w tym sezonie uderzy w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Centrum żywiołu znajduje się obecnie około 200 km od lądu i przesuwa powoli z prędkością niespełna 10 km na godzinę.

Wiatrowi o prędkości do 150 km na godzinę towarzyszy kilkumetrowa fala powodziowa. Ostrzeżenie przed huraganem obejmuje między innymi miasta Mobile i Biloxi. Żywioł może być też odczuwalny także w Nowym Orleanie, który nadal pamięta tragiczne skutki huraganu Katrina.

Według meteorologów Sally uderzy w ląd jako huragan drugiej kategorii w pięciostopniowej skali, z wiatrem o prędkości 170 km na godzinę.

Tysiące mieszkańców wybrzeża Zatoki Meksykańskiej udały się w głąb lądu do schronisk i hoteli. Ci którzy pozostali na miejscu, gromadzą zapasy żywności i zabijają okna i drzwi płytami ze sklejki.

Huraganowy wiatr i intensywne opady deszczu zaczną być odczuwalne we wtorek około południa czasu lokalnego. Główne uderzenie nastąpi we wtorkową noc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej