RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Pogoda może spłatać figla. „Przed nami tydzień z dwoma obliczami września”

Po mieszanym tygodniu pogoda ma się poprawić w weekend (fot. PAP/Marcin Bielecki, Leszek Szymański)

Pogoda wyraźnie podzieli nadchodzący tydzień na dwie części – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pierwsze dni będą bardzo ciepłe, a miejscami nawet upalne. Po nich poznamy jednak również „drugie oblicze września”, gdy w Polsce nastąpi znaczne ochłodzenie.

Alert RCB ws. zakazu zbliżania się do plaży na odcinku Gdańsk Brzeźno – Mikoszewo

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o zakazie zbliżania się do plaży w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 8. do 15. na odcinku między...

zobacz więcej

Na początku tego tygodnia na termometrach będziemy obserwować coraz wyższe wartości, a to za sprawą znajdującego się na Polską wyżu i napływającego z południowego zachodu powietrza zwrotnikowego.

Już w poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. na północnym wschodzie, do nawet 30 lokalnie na południowym zachodzie. We wtorek i środę cieplej zrobi się również na północno-wschodnich krańcach, w najcieplejszym momencie dnia będzie około 24 st. Termometry pokażą większą temperaturę także na południowym zachodzie – do 31 st.

Ciepło – jak na wrzesień – będzie także w nocy. IMGW prognozuje temperaturę minimalną między 10 a 17 st., a niższą jedynie na południu, 7 st.

Jeleń na autostradzie. Zabezpiecznia okazały się niewystarczające

Jeleń wbiegł w niedzielę rano na autostradę A4 w woj. opolskim. Zwierzę weszło wprost pod pędzący samochód osobowy. Kierowca wyszedł z tego wypadku...

zobacz więcej

Eksperci wskazują, że w ciągu pierwszych trzech dni tego tygodnia zdecydowanie przeważało będzie słońce; okresowe zachmurzenie może pojawić się jedynie na północy, choć noce i poranki mogą być mgliste – szczególnie ta z poniedziałku na wtorek.

Swoje „drugie oblicze” wrzesień pokaże w czwartek, gdy czeka nas zmiana pogody. Za sprawą chłodnego frontu z północnego zachodu tego dnia pojawi się spore zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Od 14 do 24 st., najcieplej na południowym wschodzie.

Pogoda poprawi się nieznacznie w piątek, choć na północnym wschodzie ponownie będzie więcej chmur i możliwy przelotny deszcz. Także weekend będzie słoneczny – wskazują prognozy IMGW – ale nadal chłodny. Termometry nie przekroczą 20 st.

źródło:
Zobacz więcej