RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Izrael wprowadza lockdown. Potrwa trzy tygodnie

W ostatnich dniach w Izraelu rejestrowano dziennie ponad 4 tysiące nowych przypadków koronawirusa (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)

Rząd Izraela zapowiedział wprowadzenie trzytygodniowego lockdownu w całym kraju. Nowe ograniczenia mają zacząć obowiązywać w najbliższy piątek, na kilka godzin przed rozpoczęciem żydowskiego Nowego Roku.

Izrael szykuje się do ponownego zamknięcia gospodarki

Izrael szykuje się do ponownego zamknięcia gospodarki po gwałtownym wzroście infekcji Covid-19. Jak podaje agencja Bloomberg, jeśli sytuacja się...

zobacz więcej

Premier Netanjahu w telewizyjnym wystąpieniu powiedział, że wprowadzenie lockdownu ma zmniejszyć dzienny przyrost nowych zakażeń. W ostatnich dniach w Izraelu rejestrowano dziennie ponad 4 tysiące nowych przypadków koronawirusa.

Zgodnie z nowymi przepisami zgromadzenia w pomieszczeniach zamkniętych będą ograniczone do 10 osób, a te na świeżym powietrzu – do 20 osób. Podczas blokady Izraelczycy będą musieli pozostać w promieniu 500 metrów od swoich domów. Zamknięte będą również restauracje.

Jak szacuje izraelski ministerstwo finansów, lockdown będzie kosztował kraj 6.5 miliarda szekli czyli równowartość ok. 7 mld złotych. Premier Netanjahu zapowiedział jednocześnie, że planowane na trzy tygodnie zamknięcie kraju może zostać wydłużone.

źródło:
Zobacz więcej