RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA znoszą część obostrzeń lotniczych

Szczegółowej kontroli będą poddawani pasażerowie między innymi z Polski (fot. Pexels)

W poniedziałek USA mają znieść część obostrzeń wobec obcokrajowców przyjeżdżających do kraju. Nie będzie trzeba już przylatywać przez jedno z 15 wyznaczonych lotnisk, a kontrola zdrowia zostanie nieco ograniczona – wskazuje portal Fly4Free.pl.

Izrael szykuje się do ponownego zamknięcia gospodarki

Izrael szykuje się do ponownego zamknięcia gospodarki po gwałtownym wzroście infekcji Covid-19. Jak podaje agencja Bloomberg, jeśli sytuacja się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Doniesienia portalu Yahoo.com potwierdziła agencja Reutera, która zapewnia, że zweryfikowała informacje wśród amerykańskich urzędników. Podano, że od poniedziałku przestaną obowiązywać przepisy dotyczące wzmocnionej kontroli zdrowia. Dzięki temu międzynarodowe linie znów będą mogły odbywać się z dowolnego lotniska, które obsługuje tego typu trasy.

Do tej pory można było je organizować tylko z i do 15 portów lotniczych: Atlanta, Boston, Chicago O’Hare, Dallas / Fort Worth , Detroit, Fort Lauderdale, Honolulu, Houston George Bush Intercontinental, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Newark, San Francisco, Seattle oraz Washington Dulles.

Szczegółowej kontroli zdrowia musieli poddawać się pasażerowie, którzy w ciągu 14 dni przez przylotem do USA, przebywali w dowolnym kraju strefy Schengen (a więc i w Polsce), Wielkiej Brytanii, Brazylii, Iranie lub Chinach. Dodatkowo pracownicy lotnisk mają uważnie obserwować i kontrolować przyjezdnych. Jakiekolwiek objawy choroby lub informacji o potencjalnej szansie na zakażenie będą skutkować dodatkowymi badaniami.

„Zmieniamy strategię i nadajemy priorytet innym środkom ochrony zdrowia publicznego w celu zmniejszenia ryzyka przenoszenia chorób wynikających z podróży” – wynika z raportu Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). „Obecne przepisy wjazdowe obejmują jedynie niewielką część podróżujących, wymagają znacznych zasobów i nie są zrównoważone, zwłaszcza gdy zwiększa się liczba podróży” – dodano.

źródło:
Zobacz więcej