RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gwiazdor MMA oskarżony o napaść na tle seksualnym. Został zatrzymany

Conor McGregor opuścił areszt (fot. FB/Conor McGregor)

Jedna z największych gwiazd MMA Conor McGregor został zatrzymany w związku z podejrzeniem o popełnienie napaści na tle seksualnym. Irlandczyk nie przyznaje się do winy.

MMA: Jan Błachowicz będzie walczył o tytuł mistrza świata federacji UFC

Jan Błachowicz będzie walczył o tytuł mistrza świata UFC – najbardziej znanej federacji mieszanych sztuk walki. – Tak jak dla olimpijczyka złoty...

zobacz więcej

Do zatrzymania sportowca doszło w czwartek rano na Korsyce, gdzie przebywał z rodziną. Według francuskich mediów, domniemany incydent miał miejsce w jednym z korsykańskich barów.

McGregor trafił do aresztu, ale jeszcze w czwartek jego prawnicy złożyli skargę na decyzję prokuratorów i mężczyzna został zwolniony po przesłuchaniu. Agencja AFP podaje, że Irlandczyk stanowczo zaprzeczył zarzutom o niewłaściwe postępowanie.

W przeszłości zawodnik wielokrotnie miał problemy z prawem. Został między innymi skazany za rzucenie metalowym koszem w autobus, w którym siedział jego rywal w oktagonie. W ubiegłym roku został natomiast aresztowany za zniszczenie telefonu osobie, która próbowała zrobić mu zdjęcie, zaś w jednym z barów w Dublinie uderzył mężczyznę w twarz za to, że ten nie chciał napić się z nim alkoholu.

Swoją ostatnią walkę McGregor stoczył 18 stycznia na gali UFC 246 w Las Vegas. W trwającym 40 sekund pojedynku znokautował Donalda Cerrone. Na początku czerwca ogłosił zakończenie kariery. Jego rekord w MMA to 22 zwycięstwa i 6 porażek.

źródło:
Zobacz więcej