RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy serial historyczny „Ludzie i bogowie”. Premiera w TVP1

Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie (fot. TVP)
Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie (fot. TVP)

Telewizyjna Jedynka od 13 września emitować będzie nowy historyczny serial „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Koxa. Film opowiada historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK. O ich głośnych akcjach mówiła cała okupowana Warszawa. W jego obsadzie znaleźli się m.in. Jacek Knap, Dawid Dziarkowski i Katarzyna Dorosińska.

Aldona Orman: W zdrowych rodzinach konkurencja nie występuje #PolskaToWiecej

Gościem specjalnego świątecznego wydania programu „Polska to więcej” jest Aldona Orman. Gwiazda telenoweli „Klan” i serialu „Barwy szczęścia” w...

zobacz więcej

Ludzie i bogowie to najnowsza serialowa propozycja Telewizji Polskiej. Film przedstawia działania zbrojne Armii Krajowej walczącej z niemieckim okupantem w czasie II wojny światowej w Warszawie. 

Serial został zainspirowany prawdziwymi akcjami zbrojnymi Polaków z oddziału „Wapiennik" odpowiedzialnego m.in. za likwidację osób skazanych wyrokami sądów podziemnych.   

Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca „Pazura”, Leszek Zaręba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”. Poza bojową historią żołnierzy z AK, film przedstawia także ich prywatne życie, przyjaźnie, miłości i rozczarowania.

W rolach głównych występują: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska i Bartłomiej Kotschedoff.

Reżyserem filmu jest Bodo Kox, a producentem Jolanta Filipowicz. Za scenariusz odpowiadają Krzysztof Węglarz i Wenanty Nosul. 


Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej