RAPORT

Pogarda

„KO jest najlepsze w jednym – milczeniu”. Jachira o praniu brudów w koalicji

Klaudia Jachira odnosi się też do ruchu, który miał inaugurować Rafał Trzaskowski (fot. Youtube/Klaudia Jachira)
Klaudia Jachira odnosi się też do ruchu, który miał inaugurować Rafał Trzaskowski (fot. Youtube/Klaudia Jachira)

Najnowsze

Popularne

– Niektórzy mówią, że wiele rzeczy Koalicji Obywatelskiej nie wychodzi dobrze. A ja myślę, że jest jedna rzecz, w której są naprawdę najlepsi na świecie. To jest milczenie i brak rozmowy wewnątrz klubu. (...) Mam świadomość, że zaraz spotkam się z zarzutem, że piorę brudy publicznie, ale od miesiąca nikt nie zrobił prania, a trochę się już tego nazbierało – mówi posłanka KO Klaudia Jachira w nagraniu, które adresuje do kierownictwa swojego ugrupowania. Posłanka odnosi się też do ruchu, który miał inaugurować Rafał Trzaskowski.

Kolejne transfery do Hołowni? „Nie zdziwi mnie Spurek i Jachira”

Po tym, jak poseł Hanna Gill-Piątek opuściła klub parlamentarny Lewicy i dołączyła do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, na sejmowych korytarzach...

zobacz więcej

– Niektórzy mówią, że wiele rzeczy Koalicji Obywatelskiej nie wychodzi dobrze. A ja myślę, że jest jedna rzecz, w której są naprawdę najlepsi na świecie. To jest milczenie i brak rozmowy wewnątrz klubu. Naprawdę w tym są genialni, a wcale nie jest to proste – mówi Jachira.

Jak dodaje, „nie ma już dużych nadziei”, że okazja do „przerwania milczenia” nadarzy się na nadchodzącym posiedzeniu klubu. Jachira porusza tu temat głosowania nad podwyżkami dla parlamentarzystów.

– Myślę, że to nie jest fajne, że szefostwo klubu nie przeprosiło nas i nie przyznało nam racji za głosowanie przeciwko podwyżkom – mówi.

Posłanka odnosi się też do ruchu Trzaskowskiego, którego inauguracja została odłożona ze względu na awarię oczyszczalni „Czajka”.

– Myślę, że jest mi bardzo przykro, że ruch Trzaskowskiego, który był dla nas ogromną nadzieją, dla mnie także, na poszerzenie formatu KO, prawdopodobnie nie wypali, bo kilka osób się przestraszyło, bo może ktoś pomyślał, że interesy wewnątrzpartyjne są ważniejsze – mówi.

Wróci Koalicja Europejska? „W PO trwa licytacja, kto będzie większym lewakiem” [WIDEO]

Politycy PO coraz częściej mówią o konieczności stworzenia szerokich list w wyborach parlamentarnych. Miałby się na nich znaleźć m.in. ruch Szymona...

zobacz więcej

Jachira nawołuje kierownictwo ugrupowania do tego, by zaczęło „słuchać głosu nowych polityczek i polityków” KO.

– Myślę, że jeżeli KO będzie się ciągle wszystkiego bać, ciągle analizować, czy komuś dany sposób się spodoba, czy nie, to nie zdobędziemy głosów nowych wyborców. Szanowni koledzy i koleżanki, wszystko, co teraz mówię, robię z troski o naszą formację – mówi.

– Myślę, że jeżeli na spotkanie z Cichanouską wybiera się tylko niektórych posłów, a nie zaprasza się wszystkich, to wcale nie jest to fajne. Jakby przyszło na takie spotkanie 70 czy 100 posłów od nas, to opozycja naprawdę przyszłaby dobrze, a nie źle, bo trudno zrobić sobie selfie. Mam świadomość, że zaraz spotkam się z zarzutem, że piorę brudy publicznie, ale od miesiąca nikt nie zrobił prania, a trochę się już tego nazbierało – dodaje.

Jak podkreśla, wszystko co mówi, robi z troski o KO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej