RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Pogoda na najbliższe dni. Sprawdź, gdzie będzie upalnie

Rozpoczynający się weekend będzie pogodny i ciepły – informują synoptycy IMGW. Słabych opadów deszczu spodziewajmy się jedynie nad morzem. Na termometrach w sobotę do 27 st., a w kolejnych dniach temperatura może nawet przekroczyć 30 st. Celsjusza.

Z Wisły wyłowiono prawdziwego giganta. Ważył ponad 100 kilogramów

W okolicy Niepołomic (woj. małopolskie) dwóch wędkarzy złowiło prawdziwy okaz i to nie w przenośni, a dosłownie. Sum miał 224 cm długości, a ważył...

zobacz więcej

W sobotę w kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st. na północnym wschodzie do 27 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, okresami porywisty.

W niedzielę na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane okresami duże. Nad samym morzem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. na wybrzeżu, około 23 st. w centrum do 25 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty.

W poniedziałek od 26 st. na południu do 28 na zachodzie. We wtorek na przeważającym obszarze na termometrach 30 st.,w środę – powyżej 30 st. na Ziemi Łódzkiej, Śląsku i na Mazowszu.

Kulminacyjny okres ocieplenia nastąpi w środę i w czwartek – na zachodzie i południowym zachodzie będzie nawet około 30 st. C. Poza wysoką temperaturą powietrza będzie też sucho i słonecznie.

Według synoptyków, wysokie temperatury mają utrzymać się do 20 września. Potem nastąpi znaczące ochłodzenie: termometry zaczną pokazywać coraz częściej poniżej 20 stopni.

źródło:

Zobacz więcej