RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

Według Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej nadal znajduje się na poziomie „A2” (fot. Shutterstock/Gil C)

Agencja Moody's nie dokonała w piątek 11 września aktualizacji oceny kredytowej Polski. Oznacza to, że według Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej nadal znajduje się na poziomie „A2”, a jego perspektywa jest stabilna.

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie A- z perspektywą stabilną

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie A- – wynika z komunikatu agencji. Perspektywa...

zobacz więcej

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody's – na poziomie „A2”. Rating Polski według Fitch i S&P to „A–”, jeden poziom niżej niż Moody's. Perspektywy wszystkich ocen są stabilne.

3 września główny analityk agencji ratingowej Moody's na Polskę Heiko Peters powiedział PAP Biznes , że perspektywy powrotu na ścieżkę solidnego wzrostu gospodarczego ograniczają wpływ skutków pandemii na rating Polski. Dodał wówczas, że agencja oczekuje od Polski ponownego stosowania się do krajowych i unijnych reguł fiskalnych od 2022 roku.

W ramach jesiennej rundy przeglądów ratingu Polski przez główne agencje ocenie kredytowej Polski przyjrzy się 25 września Fitch, a 2 października S&P.

źródło:

Zobacz więcej