RAPORT

Pogarda

Szczyt V4 w Lublinie. „Na Białorusi powinny odbyć się wolne wybory”

Najnowsze

Popularne

Wszyscy zgadzamy się, że na Białorusi powinny odbyć się wolne wybory, apelujemy o uwolnienie wszystkich więźniów politycznych, chcemy też dla narodu białoruskiego zaproponować ofertę gospodarczą – powiedział w Lublinie po szczycie Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki.

Cichanouska zaproszona na spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej

Polska zaprosiła Swietłanę Cichanouską – liderkę białoruskiej opozycji – na spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej w Lublinie. Polską propozycję...

zobacz więcej

Morawiecki przekazał, że na szczycie poruszony był temat sytuacji na Białorusi. – Wszyscy zgadzamy się, że na Białorusi powinny odbyć się wolne wybory, tak żeby naród białoruski mógł sam suwerennie zdecydować o swoim losie, o swoje przyszłości – powiedział.

– Potępiamy również w całej rozciągłości wszelkie represje, które mają miejsce, nawet tortury, brutalne traktowanie demonstrantów, osób protestujących. W szczególności również apelujemy o natychmiastowe uwolnienie wszystkich więźniów politycznych – dodał szef polskiego rządu.

– Dla narodu, społeczeństwa białoruskiego chcemy zaproponować ofertę gospodarczą, ofertę współpracy gospodarczej na przyszłość (...). To wspólne projekty związane z małymi, średnimi przedsiębiorstwami, ale także to jest polityka energetyczna – dodał Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej