RAPORT

Pogarda

Gróbarczyk: Tweet Thun ws. przekopu Mierzei to fake news

Komisarz Sinkevicius nie ma zamiaru kierować sprawy do TSUE (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Komisarz Sinkevicius nie ma zamiaru kierować sprawy do TSUE (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Tweet europoseł Róży Thun w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej to fake news – poinformował na Twitterze minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Komisarz nie ma zamiaru kierować sprawy do TSUE.

Szef MSZ: Nie znam w UE środowiska, które zachowuje się jak nasza opozycja

Proszę mi pokazać w UE inne środowisko polityczne niż naszej polskiej opozycji, które tak zachowuje się w stosunku do demokratycznie wybranych...

zobacz więcej

Europosłanka PO Róża Thun napisała na Twitterze, że przekop Mierzei Wiślanej to zagrożenie dla Bałtyku.

„Komisarz Sinkevicius potwierdził, że KE traktuje sprawę poważnie. Są zawiedzeni faktem, że mimo obietnic ze strony PL, prace na Mierzei Wiślanej ruszyły. Komisarz zapowiedział, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to w przyszłym miesiącu przedstawi Kolegium Komisarzy wniosek ws. skierowania sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE” – dodała.

Informacjom europosłanki PO zaprzecza minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Nazywa je fake newsem, ponieważ biuro komisarza zaprzecza, jakoby istaniały zamiary skierowania sprawy do TSUE.

„Szef gabinetu komisarza, zaprzecza Róży Thun informując, że nie ma żadnych zamiarów skierowania sprawy przekopu do TSUE” - napisał w czwartek minister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej