RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Morawiecki zapowiedział uruchomienie programu „PolandBusinessHarbour”

Szef rządu zaprosił wszystkich zainteresowanych do udziału w programie (fot. Krystian Maj/KPRM)

Przyspieszony tryb udzielania wiz dla osób z wykształceniem technicznym, wsparcie najlepszych białoruskich startupów oraz firm chcących przenieść się do Polski – zakłada uruchomiony z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego program „PolandBusinessHarbour”.

Premier zapowiada 5-punktowy program wsparcia dla represjonowanych Białorusinów

5-punktowy plan wsparcia dla Białorusi przedstawił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. W jego ramach zapowiedział wsparcie dla represjonowanych,...

zobacz więcej

„Przez stulecia burzliwej historii Polacy musieli szukać schronienia w innych krajach. Wielu z nich wniosło nieoceniony wkład w dorobek swoich przybranych ojczyzn, pielęgnując jednocześnie polską tożsamość. Dlatego chcę, by tak jak kiedyś inne państwa dla nas, teraz Polska stała się bezpiecznym schronieniem dla inżynierów, programistów, startupów i firm IT z Białorusi, szczególnie aktywnych podczas protestów i narażonych na represje” – napisał premier w czwartek na Facebooku.

„Dziś czas na zdecydowane działania, dlatego z mojej inicjatywy, przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju, MSZ, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Startup HUB Poland, uruchamiamy program #PolandBusinessHarbour, w ramach którego: osoby z wykształceniem technicznym lub doświadczeniem w branży IT otrzymają wizę w trybie przyspieszonym. Przy tym punkcie chciałbym podziękować polskim firmom informatycznym, które tak licznie odpowiedziały na apel GovTech Polska i przygotowały dla przyjeżdżających specjalne oferty pracy; najlepsze startupy otrzymają finansowanie na przyjazd do Polski oraz dostęp do programów akceleracyjnych i pomoc na miejscu w rozkręceniu biznesu; firmy chcące przenieść się do Polski dostaną wsparcie zespołu ekspertów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – PAIH; doradztwo prawne i dostęp do nowych rynków” – głosi wpis premiera.

Przez stulecia burzliwej historii Polacy musieli szukać schronienia w innych krajach. Wielu z nich wniosło nieoceniony...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 10 września 2020


Szef rządu zaprosił wszystkich zainteresowanych – zarówno pragnących przyjechać i pracować w Polsce, jak i organizacje chcące dołączyć do programu.

„Niech współpraca między naszymi narodami kwitnie” – napisał Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej