RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany uciekał przed policjantami. Dwóch potrącił. Zatrzymały go strzały

43-latkowi grozi do 10 lat więzienia (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

43-letni kierowca trafił do aresztu po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać i potrącił przy tym policjantów. Funkcjonariusze zaczęli strzelać w opony jego auta. Okazało się, że sprawca za kierownicę wsiadł z dwoma promilami alkoholu.

Gdynia. Pościg, strzały i obława

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się w Gdyni. Policjanci szukają kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli – informuje Radio Gdańsk....

zobacz więcej

Jadące wężykiem Audi A6 na drodze krajowej nr 91 w Ostaszewie zauważył patrol policji Chełmży. Była godz. 22. – Auto jechało od jednej krawędzi jezdni do drugiej – wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Policjanci próbowali zatrzymać pojazd, ale kierowca dodał gazu i zaczął uciekać. Na wprost wyjechał mu kolejny radiowóz. Gdy funkcjonariusz z niego wysiadł, uciekające audi niemal w niego wjechało. Mundurowy odskakując, uniknął wypadku.

Pościg trwał do Warszewic, gdzie kierowca wjechał na ogrodzony teren jednej z firm. Jeden z radiowozów zatarasował wyjazd i policjanci ruszyli ku uciekinierowi. Ten ruszył z impetem na nich, potrącając dwójkę. Trzeci funkcjonariusz sięgnął po broń i strzelił dwa razy w koła audi.

Samochód się zatrzymał, kierowca został szybko obezwładniony. 43-latek trafił do policyjnej celi. Miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Potrąceni policjanci trafili do szpitala. Na szczęście odnieśli tylko niegroźne obrażenia.

Jak 43-latek wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. – Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ucieczkę i czynną napaść na policjantów grozi mu do 10 lat więzienia – wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski.

źródło:
Zobacz więcej