RAPORT

Pogarda

„Padły od zgnilizny...”. Wiceprezydent Warszawy o śniętych rybach z Wisły

Paweł Rabiej napisał, że ryby znalazły się w takim stanie „od odoru zgnilizny jaki wydaje rząd PiS” (fot. Shutterstock/OPgrapher, zdjęcie ilustracyjne)
Paweł Rabiej napisał, że ryby znalazły się w takim stanie „od odoru zgnilizny jaki wydaje rząd PiS” (fot. Shutterstock/OPgrapher, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński stwierdził, że śnięte ryby wyrzucane na brzeg Wisły nie mają związku z awarią „Czajki”. Kiedy jego słowa skomentował sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik, odpowiedział inny zastępca Rafała Trzaskowskiego, Paweł Rabiej. Postawił on tezę, że ryby znalazły się w takim stanie „od odoru zgnilizny, jaki wydaje rząd PiS”.

Rzeczniczka ratusza o śniętych rybach: fake news. Dowód – zawartość bakterii w Bałtyku

„Nie ma katastrofy sanitarnej, na brzegach nie zalegają śnięte ryby, nasze dane potwierdził sanepid” – poinformowała rzeczniczka warszawskiego...

zobacz więcej

Od kilku dni media informują o śniętych rybach, które są wyrzucane na brzeg Wisły. Zdaniem władz Warszawy wcale nie ma to związku z awarią oczyszczalni „Czajka”.

– Zleciliśmy sekcję ryb znalezionych na brzegu Wisły w Łomiankach. Badania nie wykazały, aby przyczyną śnięcia mogła być awaria i zrzut ścieków – mówi na konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.

„W takim razie padły od ozonowania” – skomentował sprawę na Twitterze Maciej Wąsik, sekretarz stanu w MSWiA.

Odpowiedział mu wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej.

O awarii kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” i prowadzonym w związku z tym zrzucie ścieków do Wisły prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował pod koniec sierpnia. Od tego czasu ścieki wpływają bezpośrednio do Wisły.

Poprzednia awaria oczyszczalni „Czajka” – w efekcie, której nieczystości płynęły do rzeki – miała miejsce rok temu. Śledztwo w tej sprawie również prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej