RAPORT

Wojna na Ukrainie

Cichanouska otrzymała nagrodę specjalną Forum Ekonomicznego

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska otrzymała w środę nagrodę specjalną podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Wcześniej tego samego dnia spotkała się w stolicy Polski z premierem Mateuszem Morawieckim, który przekazał jej symboliczne klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego w Warszawie. 9 września to drugi dzień Forum Ekonomicznego, przeniesionego z Krynicy Zdroju do Karpacza w związku z pandemią koronawirusa. Uczestniczą w nim eksperci, biznesmeni i politycy, aby dyskutować o pobudzaniu gospodarki w czasie koronakryzysu.

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska otrzymała Nagrodę Specjalną Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Po południu Cichanouska była gościem sesji plenarnej „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?” Mówiła podczas niej, że obecne wydarzenia na Białorusi są jej wewnętrzną sprawą.

Na wieczornej gali Nagrodą Firmy Roku uhonorowano również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo między innymi za wygrany proces z Gazpromem dotyczący ceny gazu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej