RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pro-liferzy mocno o Hołowni: Promuje hasła będące zaprzeczeniem Ewangelii

Lider Stowarzyszenia Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Leszek Szymański)

Posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek znana z promocji środowisk LGBT i prawa dostępu do aborcji dołączyła do ruchu Szymona Hołowni. – Poparcie dla aborcji i walka z krzyżem w przestrzeni publicznej pokazują, że to nie jest już kandydat dla konserwatywnych i katolickich wyborców – mówi portalowi tvp.info działaczka pro-life, psycholog i prawnik Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. – Wszedł w sojusze z ludźmi, którzy walczą z Kościołem katolickim – dodaje poseł PiS Piotr Uściński.

Nitras: W przyszłości wszyscy będziemy z Hołownią na jednej liście

Szymon Hołownia na pewno będzie chciał wyciągać posłów z klubu Koalicji Obywatelskiej, ale w przyszłości i tak wszyscy znajdziemy się na jednej...

zobacz więcej

Szymon Hołownia pochwalił się pierwszym dużym politycznym transferem. Do jego ruchu Polska 2050 dołączyła posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek – autorka hasła „Pier**** nie rodzę”, zwolenniczka adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej.

– Skrajne lewicowe postulaty, które reprezentuje Hanna Gill-Piątek, pojawiały się już w kampanii wyborczej Szymona Hołowni. Dla Polaków, którzy kojarzą go z książek i wydarzeń katolickich, jest to sygnał, że diametralnie zmienił wartości, którymi kiedyś się kierował i z katolickiego autora stał się na przestrzeni lat piewcą lewicowych ideologii – ocenia Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

W rozmowie z portalem tvp.info podkreśla jednak, że polityczny transfer jej nie zaskoczył.

? – To tylko kolejny czytelny sygnał odnośnie kierunku światopoglądowego, w jakim zmierza Szymon Hołownia. Ktoś, kto był znany z pisania książek o wierze i chodził na katolickie spotkania, dzisiaj promuje hasła będące zaprzeczeniem Ewangelii i wartości, o które walczy Kościół – dodaje.

Korzekwa-Kaliszuk zaznacza, że była zaskoczona, jak wiele osób zaangażowanych w katolickie wspólnoty opowiadało się w kampanii wyborczej za Szymonem Hołownią. Przyznaje, że wśród części tych wyborców wciąż żywy jest mit byłego dziennikarza TVN jako autora książek o wierze. – Dzisiaj jest już kompletnie odwrotnie i pewnie wiele osób to dostrzeże – mówi.

Hołownia: do ruchu Polska 2050 dołącza posłanka klubu Lewicy

Do ruchu Polska 2050 dołącza dziś jedna z najlepszych postaci w polskiej polityce Hanna Gill-Piątek – powiedział we wtorek lider ruchu Szymon...

zobacz więcej

– Nowy ruch, który Hołownia próbuje powołać, to nie będzie nawet formacja dla starszych wyborców PO kojarzących tę partię z pewnym konserwatyzmem. Polska 2050 zmierza w stronę Hanny Gill-Piątek, czyli skrajnej ideologicznej lewicy – podsumowuje działaczka pro-life.

Piotr Uściński: Hołownia nie promuje katolickiej nauki społecznej Kościoła

O głośny polityczny transfer zapytaliśmy również posła PiS Piotra Uścińskiego, polityka od lat walczącego o ochronę życia. On również stwierdza, że współpraca posłanki lewicy z Hołownią go nie zaskakuje.

– Szymon Hołownia chętnie przyznaje się do katolicyzmu, natomiast nie promuje w sferze publicznej wcielania w życie zasad katolickiej nauki społecznej Kościoła. To jest mu obce, więc nie widzę tu żadnego zgrzytu. Skoro te zasady są mu obce, to może zawierać sojusze z ludźmi, którzy walczą z Kościołem katolickim i tym, co dla ludzi wierzących jest ważne – mówi nam Uściński.

Dodaje, że ma nadzieję, iż „część omamionych niedawno wyborców katolickich dowie się o prawdziwej twarzy Hołowni”. Jak stwierdza, „ma nadzieję, że transfer Gill-Piątek otworzy im oczy”.

Hołownia pisze o „nazistowskich kulach”, które zabijały. Oburzenie w sieci

Nazistowskie kule nie rozróżniały, czy ktoś jest lewicowy, czy prawicowy – napisał na Twitterze w dniu 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej były...

zobacz więcej

Posła PiS pytamy, czy dla jego partii skręt Szymona Hołowni nie jest dobrą informacją. Prawo i Sprawiedliwość ma bowiem wśród konserwatywnego elektoratu jednego konkurenta mniej.

– Ja bym raczej wolał, żeby politycy przesuwali się w prawo i jak największa liczba stronnictw prezentowała wartości prawicowe. Wolałbym, żeby Szymon Hołownia i jego działalność przynosiły dobre skutki. Pragmatyzm polityczny każe jednak dostrzec, że wszyscy po drugiej stronie sporu politycznego, czyli zaliczający się do anty-PiSu, dążą do lewicowej wizji państwa i realizacji lewicowych postulatów. Ta sytuacja pokazuje, że Szymon Hołownia, Lewica czy Koalicja Obywatelska są jednak do siebie podobni i mają jedną wspólnotę wartości – wskazuje.

W rozmowie z portalem tvp.info ocenia, że stronnictwa opozycyjne nie potrafią wskazać spójnej wizji państwa, więc wśród ich polityków narasta frustracja.

– Kierownictwa tych frakcji nie mają spójnego przekazu i wizji, więc ich działacze szukają nowych wyzwań. Przypuszczam, że w związku z tym, wielu polityków będzie jeszcze szukać czegoś nowego, a w konsekwencji rozważy dołączenie się do ruchów, których nie ma jeszcze w parlamencie – mówi.

źródło:
Zobacz więcej