RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia: do ruchu Polska 2050 dołącza posłanka klubu Lewicy

We wtorek Gill-Piątek poinformowała o swojej rezygnacji z członkostwa w klubie i w partii Wiosna.(fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Do ruchu Polska 2050 dołącza dziś jedna z najlepszych postaci w polskiej polityce Hanna Gill-Piątek – powiedział we wtorek lider ruchu Szymon Hołownia. Gill-Piątek była dotychczas posłanką klubu Lewicy. We wtorek poinformowała o swojej rezygnacji z członkostwa w klubie i w partii Wiosna.

Hołownia rozbudowuje struktury Polski 2050 i prezentuje logo

Rozbudowanie struktur stowarzyszenia Polska 2050, uruchomienie radia internetowego i przedstawienie założeń dotyczących rozwiązania problemu...

zobacz więcej

– Dziś do ruchu Polska 2050 dołącza jedna z najlepszych postaci w polskiej polityce posłanka Hanna Gill-Piątek, z którą znamy się już od jakiegoś czasu, dlatego że jest to osoba, która wyrosła – jeżeli chodzi o działania swoje na scenie publicznej – z podobnego DNA co ja, z działań obywatelskich – mówił Hołownia na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, w której udział wzięła także Gill-Piątek.

Podkreślił, że droga polityczna posłanki rozpoczęła się nie poprzez „jakieś karierowiczowskie ·»ustawki«, ale poprzez działania w społeczności lokalnej, na rzecz swojego miasta, osób najbardziej wykluczonych”.

– Pani poseł Gill-Piątek jest po prostu bardzo dobrym posłem, jest osobą, która niezwykle intensywnie angażuje się w pracę, którą wykonuje, złożyła w tym roku ponad 800 interpelacji poselskich. To nie były interpelacje składane, jak to się często dzieje w przypadku posłów przez „kopiuj, wklej”, żeby nabić liczbę tych interpelacji, tylko to były kwestie, które rzeczywiście później pracowały i zmieniały życie ludzi – przekonywał Hołownia.

źródło:
Zobacz więcej