RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odnaleziono ciało nurka poszukiwanego od niedzieli

Ciało nurka znaleziono na głębokości ok. 32 metrów (fot. PAP/Tomasz Waszczuk, zdjęcie ilustracyjne)

Strażacy wydobyli ciało 46-letniego nurka, który w niedzielę zaginął w zbiorniku wodnym koło miejscowości Honoratka w województwie wielkopolskim. Poszukiwania trwały do wieczora i zostały wznowione w poniedziałek rano.

Nurek zaginął w jeziorze Hańcza. Znaleziono jego ciało

Strażacy wydobyli w piątek z jeziora Hańcza na Suwalszczyźnie ciało 47-letniego nurka, mieszkańca woj. mazowieckiego, który utonął dzień wcześniej.

zobacz więcej

Oficer prasowy konińskiej straży pożarnej kpt. Sebastian Andrzejewski poinformował, że ciało nurka znaleziono na głębokości ok. 32 metrów. Strażacy dostali zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w niedzielę około godz. 14:00.

– Poszukiwania trwały do godz. 22:00. Później zostały przerwane. Wznowiliśmy je w poniedziałek po godz. 8:00. Wzięli w nich udział strażacy m.in. z Poznania i Mosiny. Około 17:00 udało się zlokalizować i wydobyć ciało tego nurka – powiedział.

Sierż. szt. Szymon Urycki z konińskiej policji przekazał, że zmarły miał 46 lat. Mężczyzna brał udział w grupowym nurkowaniu w zbiorniku wodnym koło miejscowości Honoratka. – Grupa podzieliła się na pary. Pierwsza dwójka wypłynęła na powierzchnię, a z drugiej pary na powierzchni pojawił się tylko jeden nurek – opisał.

Jak przekazał, „przyczyny śmierci nurka będą dokładnie ustalane”. Na miejscu pojawił się prokurator, aby zbadać ekwipunek nurkowy zmarłego. Jego ciało zostanie poddane sekcji zwłok.

46-latek utonął w zbiorniku wodnym utworzonym w zalanym wyrobisku węgla brunatnego, w którym zorganizowano popularną bazę nurkową. Głębokość zbiornika sięga 50 m.

źródło:

Zobacz więcej