1 nowa wiadomość

Liga Narodów. Polacy chcą zmazać plamę po Holandii [RELACJA]

Po porażce z Holandią, Jerzy Brzęczek znalazł się pod odstrzałem kibiców i ekspertów (fot. PAP/EPA/FEHIM DEMIR)

Po piątkowej porażce z Holandią (0:1) na inaugurację Ligi Narodów, piłkarze Jerzego Brzęczka pragnęli szybkiej rehabilitacji. Po fatalnym początku, udało im się odzyskać twarz i pokonać Bośnię i Hercegowinę 2:1.

Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
22:36 07.09.2020
Koniec! Nie bez problemów, ale wygrywamy z Bośnią i Hercegowiną 2:1 po golach Kamila Glika i Kamila Grosickiego.

Dziękujemy za śledzenie relacji. Dobrej nocy!
22:30 07.09.2020
84' Ostatnia zmiana w polskim zespole. Linetty za Zielińskiego. A Bośniacy coraz groźniejsi...
22:26 07.09.2020
80' Kolejna zmiana w polskim zespole. Za Grosickiego Sebastian Szymański.
22:16 07.09.2020
72' Uff! Visca zgrał w polu karnym do Koljicia, ten w świetnej sytuacji strzelił jednak bardzo źle. Mogło być 2:2.
22:13 07.09.2020
67' Pierwsza zmiana w reprezentacji Polski. Mateusz Klich za słabiutkiego dzisiaj Grzegorza Krychowiaka.
22:11 07.09.2020
67' GOL DLA POLSKI! PROWADZIMY 2:1! Jóźwiak do Rybusa na skrzydło, ten dośrodkował lewą nogą, wprost na głowę wbiegającego w pole karne Kamila Grosickiego. Brawo!
22:09 07.09.2020
65' Inicjatywa już wyraźnie po biało-czerwonej stronie. Polacy próbują, atakują, gol wydaje się być kwestią czasu.
22:00 07.09.2020
56' Dobra akcja Polaków! Jacek Góralski wziął piłkę w środku pola i zrobił to, co od dłuższego czasu nie udaje się Krychowiakowi: zagrał świetne prostopadłe podanie na prawe skrzydło. Tam znalazł się Jóźwiak, którego podanie do Grosickiego w ostatniej chwili przecięli obrońcy. Wyglądało to naprawdę obiecująco.
21:58 07.09.2020
54' Aktywny od dłuższego czasu Kamil Grosicki. Tym razem próbował zagrania do Arkadiusza Milika z lewego skrzydła, ale niezłe podanie przecięli obrońcy.
21:56 07.09.2020
Początek drugiej połowy, niestety, bardziej jak początek niż końcówka pierwszej. Sporo chaosu w grze Polaków. Zła wiadomość: rozgrzewa się Edin Dżeko.
21:49 07.09.2020
46' Jedna zmiana w zespole gospodarzy. Visca zmienia Gojaka.
21:48 07.09.2020
46' Wracamy do gry. Zaczynają Bośniacy.
21:31 07.09.2020
45' Koniec pierwszej połowy. Długimi fragmentami przeciętnej, wręcz słabej w wykonaniu Polaków, ale wystarczył krótki zryw, niezła końcówka, by przełamać opór rywali. Remis do przerwy, na drugą wracamy z nadziejami na trzy punkty.
21:29 07.09.2020
45' GOL DLA POLSKI! Było blisko poprzednim razem, teraz się udało. Kamil Grosicki znów do swojego imiennika, tym razem Glik precyzyjnie, w światło bramki, Begović bez szans. Brawo! 1:1, zwieńczenie dobrego okresu gry Polaków.
21:27 07.09.2020
43' Ładne zagranie Góralskiego do Jóźwiaka na lewe skrzydło. Młody zawodnik Lecha oddał strzał, który zablokowali jednak obrońcy.
21:26 07.09.2020
42' Świetną okazję zmarnował Kamil Grosicki! Jóźwiak dośrodkował znakomicie z lewego skrzydła, Grosicki był sam na sam z bramkarzem, miał mnóstwo czasu, ale uderzył głową prosto w Begovicia. To powinien być gol!
21:20 07.09.2020
36' Niezły fragment Polaków. Po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu rożnego bliski gola był Glik. Chwilę później groźną kontrę Bośniaków przerwał przytomnym wyjściem Łukasz Fabiański.
35' Wreszcie dobra akcja Polaków! Dwa szybkie podania, Grosicki uciekł z prawej strony, podał do Milika na pustą bramkę, ale zagranie w ostatniej chwili zablokowali rywale.
21:16 07.09.2020
24' Polacy mają inicjatywę, ale nie ma się co oszukiwać: trudno się to ogląda. Przypomnijmy: gramy z rezerwami (!) Bośni i Hercegowiny i przegrywamy 0:1.
21:15 07.09.2020
29' Strzał Piotra Zielińskiego. Piłka leciała w stronę bramki, to niewątpliwie sukces, ale uderzona została w taki sposób, że nie miała szans na minięcie bramkarza.
21:10 07.09.2020
27' Warto odnotować, że za faul w polu karnym żółtą kartką ukarany został Jan Bednarek. Nasz środkowy obrońca nie zagra więc w kolejnym meczu Ligi Narodów.
21:08 07.09.2020
23' GOL DLA BOŚNI! Haris Hajradanović pokonuje Łukasza Fabiańskiego strzałem z rzutu karnego. Bramkarz West Ham United wyczuł intencje kopiącego, ale nie sięgnął piłki. Szkoda, szkoda. Przegrywamy 0:1.
21:07 07.09.2020
22' Rzut karny dla Bośni! Jan Bednarek przytrzymywał w polu karnym jednego z rywali, sędzia uznał, że na tyle mocno, by wskazać na jedenasty metr. Szkoda.
20' Dobre zagranie Jana Bednarka z własnej połowy do uciekającego Kamila Grosickiego. Dośrodkowanie naszego skrzydłowego już nieco gorsze. Akcję zamykał fatalnym strzałem Kamil Jóźwiak.
20:59 07.09.2020
14' Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego. Piłka minęła wszystkich obrońców, minęła też niestety wszystkich atakujących.
20:56 07.09.2020
12' Niezła, obiecująca akcja Polaków! Piłka jak po sznurku: od Jóźwiaka, przez Zielińskiego i Milika, aż do Rybusa, który próbował dośrodkować z lewego skrzydła na wysokości pola karnego. Niestety, fatalnie przestrzelił.
20:54 07.09.2020
Wreszcie Polacy trochę wyżej. Próbują odebrać piłkę już w środkowej części boiska, w wysokim pressingu świetnie czuje się Jacek Góralski, który raz po raz stara się utrudniać rywalom życie. Ofensywnie nie wynika jednak z tego na razie nic dobrego.
20:53 07.09.2020
Dziś mały jubileusz dwóch polskich piłkarzy. Po raz 75. w kadrze gra dwóch Kamilów: Grosicki i Glik.
20:52 07.09.2020
W 7. minucie pierwszy zryw Polaków: prawą stroną po podaniu Jóźwiaka ruszył Kędziora, ale w walce o piłkę faulował jednego z rywali.
20:49 07.09.2020
Początek spotkania dość niepokojący. Polacy zamknięci na własnej połowie, znów - jak z Holandią - mają problem z wyprowadzeniem piłki. Oby były to tylko przejściowe kłopoty.
20:45 07.09.2020
Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!
20:43 07.09.2020
Oba zespoły już po hymnach. Za moment początek spotkania!
20:32 07.09.2020
W drugim meczu naszej grupy Holendrzy mierzą się w Amsterdamie z Włochami. Przypomnijmy: Oranje pokonali Polaków 1:0, Włosi zremisowali z kolei z naszym dzisiejszym rywalem 1:1. Warto jednak nadmienić, że Bośniacy grali w piątek w znacznie silniejszym składzie. Dziś w pierwszej "jedenastce" znalazło się miejsce tylko dla dwóch zawodników, którzy na co dzień stanowią o sile kadry Dusana Bajevicia.
20:27 07.09.2020
Do dyspozycji selekcjonera trzy zmiany, nie pięć, a wśród piłkarzy, którzy mogą pojawić się na boisku są Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Mateusz Klich, Karol Linetty, Jakub Moder, Krzysztof Piątek, Sebastian Szymański i Sebastian Walukiewicz.
20:19 07.09.2020
W składzie Bośni kilka niespodzianek. Brakuje m.in. największej gwiazdy zespołu, Edina Dzeko.
20:15 07.09.2020
Pięciu zmian, w porównaniu do meczu z Holandią, dokonał Jerzy Brzęczek w pierwszym składzie. Nie ma Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Bereszyńskiego, Mateusza Klicha, Sebastiana Szymańskiego i Krzysztofa Piątka. Kto ich zastąpił?
20:13 07.09.2020
Zapraszamy do śledzenia relacji „minuta po minucie” z meczu Ligi Narodów pomiędzy Bośnią i Hercegowiną a Polską. Biało-Czerwoni chcą jak najszybciej zmazać plamę po piątkowej porażce z Holandią. Początek meczu o godz. 20:45. Transmisja w TVP1, TVP Sport i aplikacji TVP Sport.