RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Miley Cyrus nie jest już weganką. „Mój mózg nie działał prawidłowo”

Miley Cyrus sławę zdobyła grając w serialu „Hannah Montana” (fot. Mike Coppola/FilmMagic)
Miley Cyrus sławę zdobyła grając w serialu „Hannah Montana” (fot. Mike Coppola/FilmMagic)

Słynna piosenkarka po siedmiu latach zrezygnowała z diety wegańskiej. Ze swoimi fanami szczegółami na temat swojej nowej diety. Z ubolewaniem przyznała, że z powodu swojego stanu zdrowia musiała niedawno zrezygnować z weganizmu. Mimo tego tłumaczenia została skrytykowana przez fanów.

Zabił dwie kobiety, ciała trzymał w lodówce. Zapadł wyrok

Na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie przed upływem 38 lat skazał w czwartek sąd w Londynie...

zobacz więcej

Dieta wegańska cieszy się wśród gwiazd ogromną popularnością. Praktykują ją z powodzeniem m.in. Jennifer Lopez, Jessica Simpson, Jared Leto i Joaquin Phoenix.

Do niedawna w tym gronie była też Miley Cyrus. Piosenkarka w najnowszym wywiadzie wyjawiła jednak, że została zmuszona do zmiany sposobu żywienia. Powodem decyzji był pogarszający się stan zdrowia artystki.

– Byłam weganką przez bardzo długi czas. Musiałam jednak wprowadzić do diety zawierające kwasy omega-3 ryby, gdyż mój mózg nie funkcjonował prawidłowo – stwierdziła Cyrus w podcaście „The Joe Rogan Experience”.

Gwiazda od 2013 r. stosowała najbardziej restrykcyjną odmianę diety bezmięsnej, rezygnując z wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Impulsem do przejścia na weganizm była dla niej śmierć ukochanego psa Floyda. Cyrus zaangażowała się też w promowanie weganizmu: na ramieniu wytatuowała sobie symbol Towarzystwa Wegańskiego.

Stosowanie owej diety okazało się jednak dla artystki szkodliwe.

– Mam wrażenie, że w pewnym momencie byłam niedożywiona. Pamiętam, jak pojechałam na festiwal Glastonbury. Choć to był świetny występ, czułam się fatalnie, nie miałam energii. Rok temu zjadłam swój pierwszy niewegański posiłek. Kiedy mój były mąż przyrządził mi rybę na grillu, płakałam przez długi czas – przyznała Cyrus.

Gangi przejęły europejskie miasto. Lokalne służby są bezradne

W Goeteborgu walczące ze sobą gangi przejmują funkcję policji, kontrolując wjeżdżające do ich dzielnic samochody. Lokalne służby są bezradne, a...

zobacz więcej

I dodała, że zdaje sobie sprawę z tego, jak jej decyzja zostanie odebrana przez niektórych fanów. – Wiem, że to rozzłości wegan. Ale przywykłam do tego, że ludzie mnie krytykują – zaznaczyła.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani gwiazdy wyrazili swoją dezaprobatę.

„W 2015 r. Miley Cyrus wyjaśniła, że przeszła na weganizm m.in. ze względu na to, jak bardzo inteligentnymi zwierzętami są ryby” – przypomniał jeden z użytkowników serwisu. „Twoi wegańscy fani są rozczarowani” – nie krył frustracji inny.

– Mam 22 zwierzęta na mojej farmie w Nashville, 22 w moim domu w Calabasas; robię dla zwierząt wszystko, co mogę zrobić. Ale jeśli chodzi o mój mózg... zrozumiałam, że aby funkcjonował prawidłowo, nie mogę być nadal weganką – broniła się Cyrus.

Artystka określa się dziś mianem pescowegetarianki. Jej dieta bazuje na produktach roślinnych, jednak głównym źródłem białka są ryby. – Czuję się znacznie lepiej, bo mam wyostrzony umysł. Wciąż dużo ćwiczę, ale wreszcie mam na to siłę – podsumowała gwiazda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej