RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Lech Kaczyński: Polak, patriota, przede wszystkim – człowiek Solidarności”

W Warszawie otwarto wystawę „Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności 1949-2010”. – Ta wystawa to przypomnienie kogoś, o kim warto pamiętać. Polaka, patrioty, ale przede wszystkim człowieka Solidarności – mówił obecny na uroczystości prezes PiS i brat Lecha Jarosław Kaczyński.

Gliński: Solidarność była cudem

Polska Solidarność była cudem; w 1980 r. nastąpiła zmiana jakościowa w myśleniu o tym, że można pokonać komunizm - ocenił wicepremier, minister...

zobacz więcej

– Jestem wdzięczny za tę inicjatywę, która przypomina długą polityczną drogę mojego śp. brata. Był rzeczywiście człowiekiem Solidarności, w podwójnym tego słowa znaczeniu. Był kimś, kto w Solidarności, a wcześniej w Wolnych Związkach Zawodowych (...) pracował, ale był też takim człowiekiem w szerszym znaczeniu – mówił.

– Był kimś, kto wartości budujące polską tożsamość, tę siłę, która pozwala nam trwać i mam nadzieję, że pozwoli w przyszłości zbudować naprawdę bardzo mocne polskie państwo, te wartości były dla niego ważne, rozstrzygające, decydujące o jego życiu – powiedział, podkreślając zasługi brata w powołaniu Solidarności.

– Nigdy nie traktował swoich kolegów z Solidarności z góry, niezależnie od tego co robili. Dla nich zawsze był kolegą, towarzyszem broni. To było dla niego charakterystyczne, bo bo nie wszyscy potrafią zachować się w ten sposób. Leszek potrafił – powiedział.

– Ta wystawa to przypomnienie kogoś, o kim warto pamiętać. Polaka, patrioty, ale przede wszystkim człowieka Solidarności – dodał.

źródło:
Zobacz więcej