RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski mówi o ściekach za śp. Lecha Kaczyńskiego. Odpowiada polityk PiS

Polska polityka może być inna. Gdybym w to nie wierzył, właśnie ogłaszałbym start strony z licznikiem ścieków płynących do Wisły za kadencji Lecha Kaczyńskiego, a nie start nowego ruchu – napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wcześniej polityk winił śp. Lecha Kaczyńskiego za awarię „Czajki”. Do jego wypowiedzi odniósł się w programie „W pełnym świetle” w TVP Info wiceminister infrastruktury Marcin Horała mówiąc, że równie dobrze można winić Zygmunta III za przeniesienie stolicy.

„Dziś ponosimy konsekwencje błędnej decyzji, podjętej w 2005 roku – o tym, że nie będzie budowana nowa oczyszczalnia na lewym brzegu Wisły” – napisał Trzaskowski tydzień temu na Facebooku.

Teraz prezydent Warszawy skomentował powstanie strony internetowej, która wylicza ile metrów sześciennych ścieków wpada do Wisły w każdej sekundzie awarii oczyszczalni.

Kiedy PiS uruchomił stronę z licznikiem ścieków, które w ostatnich dniach zmuszeni jesteśmy kierować do Wisły -...

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Niedziela, 6 września 2020
„Kiedy PiS uruchomił stronę z licznikiem ścieków, które w ostatnich dniach zmuszeni jesteśmy kierować do Wisły - sugerując, że to strona mojego nowego ruchu - dostałem tysiąc pomysłów w jaki sposób na to odpowiedzieć. Najmocniejszy z nich zakładał uruchomienie strony, na której pokazalibyśmy licznik ze ściekami, które lały się do Wisły w trakcie kadencji Lecha Kaczyńskiego” – napisał.

Ostatnie wypowiedzi Trzaskowskiego skomentował w TVP Info Marcin Horała. – Proponuję lepsze wytłumaczenie. Gdyby Zygmunt III Waza nie przeniósł stolicy do Warszawy, to by „Czajka” też zapewne w Warszawie nie powstała. To (awaria oczyszczalni – red.) jest wina Zygmunta III Wazy, a nie pana Trzaskowskiego – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej