Maradona? Messi? Nie, to Mierzejewski. Kapitalny rajd [WIDEO]

Adrian Mierzejewski zagrał 41 spotkań w reprezentacji Polski (fot. Reuters/Action Images)

Ale to była akcja. Adrian Mierzejewski w kapitalnym stylu przedryblował i rywali i zdobył bramkę dla Chongqing Dangdai Lifan w wyjazdowy meczu chińskiej ekstraklasy z Tianjin Teda. Zespół byłego reprezentanta Polski wygrał 2:1 i awansował na szóste miejsce w tabeli.

Tomaszewski: Mam nadzieję, że Brzęczek to zrozumie

– Pozytywem tego meczu jest to, że zanosi się na to, iż Jerzy Brzęczek do lamusa odłożył poszukiwania nowego ustawienia. Na mecz z Holandią...

Mierzejewski cudowną akcję przeprowadził w 22. minucie spotkania. Były zawodnik Polonii Warszawa dostał piłkę w środkowej strefie boiska, przedryblował kilku obrońców i pewnym strzałem pokonał Tenga Shangkuna. Po trafieniu Mierzejewskiego goście prowadzili już 2:0. W drugiej połowie kontaktową bramkę zdobył Hui Jiakang, ale ostatecznie drużyna Polaka wróciła do domu z kompletem punktów. Był to mecz 9. kolejki chińskiej ekstraklasy. Pierwsza część rozgrywek toczy się w dwóch ośmiozespołowych grupach. Awans uzyskają po cztery drużyny. Dzięki wygranej Chongqing awansował na szóste miejsce w tabeli, przerywając serię dwóch porażek.

Do czwartego Habei CFFC traci pięć punktów.