RAPORT

Pogarda

Papież: obgadywanie innych to gorsza zaraza od koronawirusa

Franciszek bratersko napomniał tych, którzy pobłądzili (fot.PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
Franciszek bratersko napomniał tych, którzy pobłądzili (fot.PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

Najnowsze

Popularne

Papież Franciszek powiedział, że plotki i obgadywanie innych zamykają nasze serca na wspólnotę i szkodzą jedności Kościoła. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.

Prezydent na Dożynkach Jasnogórskich. „Dziękuję za trud, za ciężką pracę”

Za trud, ciężką pracę i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dziękował rolnikom w niedzielę podczas Dożynek Jasnogórskich prezydent Andrzej...

zobacz więcej

Papież poświęcił katechezę potrzebie i formie braterskiego napomnienia tych, którzy pobłądzili. Powiedział, że często, gdy jesteśmy świadkami czyjegoś błędu, zamiast zwrócić mu taktownie uwagę, jak nauczał Jezus, obmawiamy go: – Obgadywanie jest zarazą jeszcze gorszą niż Covid. Jeszcze gorszą. Zróbmy ten wysiłek, powstrzymajmy się od plotek – mówił papież. Franciszek dodał, że największym plotkarzem jest diabeł.

Obmawia i kłamie, żeby zaszkodzić jedności Kościoła i skłócić zjednoczoną wspólnotę. Zachęcił wiernych, by z braterskiego napomnienia uczynili zdrowy nawyk. Przestrzegł przed potępianiem innych. Papież powiedział, że braterskie relacje we wspólnocie powinny opierać się na zdolności do wzajemnego przebaczenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej