Tusk kontra Tusk

Pożegnanie z Ameryką. Świątek odpadła z US Open

Iga Świątek walczyła dzielnie, ale nie podołała w starciu z doświadczoną Azarenką (fot. Getty Images)

Nie minął tydzień wielkoszlemowego US Open, a w turniejach singlowych nie mamy już żadnego z naszych reprezentantów. Ostatnia, Iga Świątek, przegrała w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu z Wiktorią Azarenką 4:6, 2:6.

Występ Polki trzeba jednak uznać za udany. 19-latka z Warszawy dotarła do III rundy po mało efektownym zwycięstwie z niżej notowaną Sachią Vickery. W starciu z Azarenką, która ma na koncie triumfy w turniejach najwyższego szczebla, była skazywana na pożarcie.

Tymczasem długimi fragmentami Świątek radziła sobie naprawdę nieźle. W pierwszym secie doprowadziła do dwóch przełamań, do końca grając z doświadczoną Białorusinką jak równa z równą.

Problemy pojawiły się w partii drugiej. Choć Iga zaczęła ją świetnie, wygrała podanie rywalki, to - niestety - uległa jej w trzech kolejnych gemach. Azarenka nabrała wiatru w żagle, oddała Polce jeszcze tylko jednego gema, wygrywając seta 6:2, a cały mecz 6:4, 6:2.

Dwukrotna triumfatorka Australian Open (2012, 2013) i dwukrotna finalistka US Open (2012, 2013) okazała się zbyt poważną przeszkodą dla młodej Polki. Tak czy siak, przed Świątek w tenisowym świecie jeszcze wiele dobrego. Niestety jeszcze nie tym razem.