RAPORT

Pogarda

Porozumienie Serbii i Kosowa. „To musi boleć Rosjan. Ponieśli kolejną porażkę na Bałkanach”

Zawarcie gospodarczego porozumienia między Kosowem i Serbią to kolejne – po podpisaniu niedawno umowy między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – dyplomatyczne zwycięstwo osiągnięte dzięki mediacji Waszyngtonu (fot.PAP/EPA)
Zawarcie gospodarczego porozumienia między Kosowem i Serbią to kolejne – po podpisaniu niedawno umowy między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – dyplomatyczne zwycięstwo osiągnięte dzięki mediacji Waszyngtonu (fot.PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

„Przywódcy Serbii i Kosowa. Podpisują porozumienie. W środku @POTUS ( Donald Trump), nie Putin. To musi boleć Rosjan. Ponieśli kolejną porażkę na Bałkanach – przypomnę, że grali na konflikt serbsko-kosowski – napisał na Twitterze publicysta i autor książek o Rosji Grzegorz Kuczyński.

USA muszą się przyjrzeć „bardzo poważnie” sprawie Nawalnego

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek dziennikarzom, że Stany Zjednoczone muszą się przyjrzeć „bardzo poważnie” sprawie prawdopodobnego...

zobacz więcej

„Punkt dla administracji Trumpa za kolejny krok w normalizacji sytuacji na Bałkanach” – dodał w dalszej części wypowiedzi.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował w piątek, że Serbia i Kosowo zdecydowały się na normalizację wzajemnych stosunków gospodarczych. Nazwał to „wielkim przełomem” w relacjach tych krajów.

Występując w Gabinecie Owalnym przed spotkaniem z prezydentem Serbii Aleksandarem Vucziciem i premierem Kosowa Avdullahem Hotim, Trump powiedział, że Serbia jest ponadto zdecydowana przenieść swoją ambasadę w Izraelu do Jerozolimy. Dodał, że Kosowo i Izrael zgodziły się nawiązać stosunki dyplomatyczne.

Zawarcie gospodarczego porozumienia między Kosowem i Serbią to kolejne – po podpisaniu niedawno umowy między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – dyplomatyczne zwycięstwo osiągnięte dzięki mediacji Waszyngtonu, które Trump odniósł przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Ponadto porozumienia Serbii i Kosowa z Izraelem stanowią kolejny udany krok w polityce administracji Trumpa, która zabiega o umocnienie międzynarodowej pozycji państwa żydowskiego –skomentował Associated Press.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej