1 nowa wiadomość

Liga Narodów. Polska gra z Holandią [RELACJA]

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Jóźwiak (P) i Frenkie de Jong (L) z Niderlandów podczas meczu 2. edycji Ligi Narodów (fot. PAP/Piotr Nowak)

Nie udało się. W meczu pierwszej kolejki Ligi Narodów Polska przegrała wyjazdowe spotkanie z Holandią 0:1. Jedynego gola strzelił w 61. minucie Steven Bergwijn.

Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
22:32 04.09.2020
Koniec meczu. W pierwszym meczu Ligi Narodów przegrywamy z Holandią 0:1.
22:30 04.09.2020
Drugiego gola Holendrzy mogli zdobyć w 87. minucie. Po raz kolejny nasza obrona dała się zaskoczyć wrzutką za linię defensywy. Od utraty gola uratowała nas przytomna interwencja Jana Bednarka. Przed szansą był Ake.
22:20 04.09.2020
78. minuta. Kolejna akcja skrzydłem Polaków i znów niecelne dośrodkowanie. Tym razem niecelnie podawał Grosicki.

Kilkadziesiąt sekund później na boisku pojawił się Jakub Moder, który zmienił Piotra Zielińskiego. Dla pomocnika Lecha Poznań to debiut w narodowych barwach.
22:14 04.09.2020
Koronkowa akcja gospodarzy. Depay zagrał piętą do Vijnalduma, ale ten dośrodkował nad bramką.

Chwilę wcześniej mieliśmy drugą zmianę w drużynie Polaków. Jóźwiaka zastąpił Kamil Grosicki.
22:08 04.09.2020
Kolejna szansa Holendrów. Mocny, kozłujący strzał z dystansu Ake'a pewnie broni Szczęsny.
22:06 04.09.2020
Jerzy Brzęczek natychmiast reaguje. W miejsce Krzysztofa Piątka wchodzi Arkadiusz Milik.
22:05 04.09.2020
Gospodarze objęli prowadzenie po godzinie gry. De Jong do Hansa Hateboeura, który zgrał piłkę w zdłuż bramki, a do siatki trafił Steven Bergwijn. Holandia - Polska 1:0.
21:59 04.09.2020
W 58. minucie znów przytomne wyjście z bramki Szczęsnego uchroniło nas przed stratą bramki. Depay przepchnął Glika i próbował przelobować golkipera Juventusu. Ten bez problemu odbił piłkę.
21:50 04.09.2020
Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian, ale przewaga Holendrów wzrosła. W 49. minucie Memphis Depay znalazł się po chwili w polu karnym, znakomicie wyszedł do niego Szczęsny skracając kąt i uniemożliwiając strzał.
21:30 04.09.2020
W ostatniej akcji pierwszej połowy Holendrzy byli najbliżej wyjścia na prowadzenie. Frankie De Jong oddał strzał z szesnastki i słupek uratował Biało-Czerwonych przed stratą bramki.
21:21 04.09.2020
Odpowiedzieliśmy dużo groźniejszą próbą. Tomasz Kędziora dorzucił do wbiegającego w pole karne Piątka. Napastnik Herthy uderzył z pierwszej piłki, ale Jasper Cillessen wybił uderzenie nad poprzeczkę.
21:18 04.09.2020
Pierwszy celne uderzenie zanotowaliśmy w 27. minucie. Po rzucie rożnym do pozycji strzeleckiej doszedł Virgil van Dijk. Obrońca Liverpoolu przeszkadzał jednak Bartosz Bereszyński i Szczęsny nie miał problemów z wyłapaniem piłki.
21:09 04.09.2020
Polacy z rzadka przedzierali się w pole karne rywali. Przeważnie próbowaliśmy zagrać na boki i dośrodkowań do Piątka. Tak było w 23. i 24. minucie.

Napastnik Herthy najpierw nie doszedł do zagrania z prawej strony, a przy wrzutce z lewej został wyblokowany przez obrońców.
21:06 04.09.2020
Świetną szansę na objęcie prowadzenia gospodarze mieli w 20. minucie. Quincy Promes otrzymał doskonałe prostopadłe podanie, jednak nie potrafił celnie uderzyć na bramkę Wojciecha Szczęsnego.
20:59 04.09.2020
Odpowiedzieliśmy kontrą Jóźwiaka. Skrzydłowy Lecha schodził z lewej strony do środka boiska, ale jego strzał z ponad dwudziestu metrów był bardzo niecelny.
20:56 04.09.2020
Groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 11. minucie, gdy po rzucie rożnym niepilnowany był aktywny od pierwszego gwizdka sędziego Nathan Ake. Na nasze szczęście obrońca Manchesteru City spudłował.
20:49 04.09.2020
Pierwsze minuty gry toczyły się w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie zdecydowała śmielej zaatakować rywala, choć to gospodarze częściej operowali piłką.

Biało-Czerwoni, choć nieco cofnięci, to jednak nie dali się zepchnąć do defensywy i skutecznie przesuwali strefę obronną
20:00 04.09.2020
Jerzy Brzęczek zdecydował się na grę jednym napastnikiem. To oznacza, że na ławce rezerwowych siedzi Arkadiusz Milik. A obok niego także m.in. Kamil Grosicki. Selekcjoner postanowił od pierwszej minut zaufać Kamilowi Jóźwiakowi z Lecha Poznań.

Pozostałe wybory Brzęczka nie są zaskoczeniem. Miejsce w składzie utrzymał dobrze spisujący się jesienią ubiegłego roku Sebastian Szymański. Do dyspozycji jest także Piotr Zieliński, który zmagał się z niegroźnym urazem.