RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ukrył narkotyki w poduszce powietrznej auta. „Zachowywał się agresywnie”

Mężczyzna został zatrzymany (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Mężczyzna został zatrzymany (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Policjanci zatrzymali działającego na terenie Andespola pod Łodzią dilera, który przechowywał narkotyki w specjalnej skrytce w miejscu poduszki powietrznej w kierownicy fiata seicento. 34-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Pijany kierowca w autobusie. Złamał zabezpieczenia, by wystartować

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ursynów odbędzie się w środę przesłuchanie kierowcy autobusu miejskiego linii 724, który w poniedziałek został...

zobacz więcej

Jak poinformowała st. sierż. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód, funkcjonariusze patrolujący w nocy ze środy na czwartek Bukowiec koło Łodzi zauważyli fiata seicento, którego postanowili skontrolować. Samochodem kierował 34-letni mieszkaniec Andrespola, który według wiedzy kryminalnych mógł mieć narkotyki.

– Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się agresywnie i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Policjanci wiedzieli, że kontrola nie podoba się mężczyźnie. Dokładnie przeszukali jego samochód – przekazała st. sierż. Kotynia.

Mundurowi w miejscu poduszki powietrznej na kierownicy odnaleźli specjalnie przygotowaną skrytkę. Po wymontowaniu maskownicy policjanci znaleźli ukrytą tam amfetaminę.

34-latek został zatrzymany. W przeszłości miał już konflikty z prawem. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

Gdańska policja poinformowała natomiast, że w czwartek funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jechał Mitsubishi o 53 km/godz. więcej, niż wynosiła dopuszczalna prędkość.

Zamaskowani mężczyźni usiłowali porwać 15-latkę z parkingu

Dwóch zamaskowanych mężczyzn usiłowało porwać 15-letnią dziewczynę z parkingu. Spłoszyła ich kobieta, świadek zdarzenia – poinformowała policja z...

zobacz więcej

W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego zapach marihuany. Zwrócili także uwagę na zachowanie mężczyzny i jego źrenice.

W rozmowie z mundurowymi 28-latek przyznał, że palił marihuanę, a w dalszej kolejności na ich polecenie wydał woreczek strunowy z suszem roślinny. Kolejne porcje środków odurzających policjanci znaleźli podczas przeszukania auta mężczyzny. Wszystkie substancje zabronione zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu do badań.

28-letni kierowca mitsubishi został zatrzymany. W szpitalu pobrana została od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Kierujący za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem, policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej