RAPORT

Pogarda

Silvio Berlusconi ma koronawirusa. Trafił do szpitala

83-latek trzykrotnie był premierem Włoch (fot. REUTERS/Ciro de Luc)
83-latek trzykrotnie był premierem Włoch (fot. REUTERS/Ciro de Luc)

Najnowsze

Popularne

Były premier Włoch Silvio Berlusconi trafił do szpitala w Mediolanie. 83-letni polityk jest zakażony koronawirusem. Jego hospitalizacja ma charakter zapobiegawczy i nie ma powodów do niepokoju – zapewnia jego partia Forza Italia.

Koronawirus nie odpuszcza w USA. Ponad tysiąc zgonów na Covid-19

W Stanach Zjednoczonych odnotowano trzecią dobę z rzędu z ponad tysiącem zgonów na Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA powiększył...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Lider Forza Italia przebywał w izolacji w swoim domu w Arcore, na północ od Mediolanu, pod tym, jak przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dały dodatnie wyniki.

Jak przekazała Forza Italia, były premier został zabrany do szpitala San Raffaele w Mediolanie „w ramach środka ostrożności”. Nie ma powodów do zaniepokojenia co do jego stanu zdrowia – dodano.

Tymczasem agencja Ansa podała, że u Berlusconiego zdiagnozowano wczesny etap obustronnego zapalenia płuc, co może być jednym z objawów covid-19. Na razie nie podano więcej szczegółów.

W czwartek Berlusconi rozmawiał przez łącze wideo ze swoimi zwolennikami. Przekazał, że minęła mu gorączka. – Nie mam już gorączki ani bólu, chcę wszystkich zapewnić, że czuję się całkiem dobrze – powiedział.

Berlusconi zdecydował się poddać testowi na koronawirusa po wakacjach na Sardynii – poinformował jego osobisty lekarz. Na popularnej wśród turystów wyspie w czasie urlopowym w sierpniu wzrosła liczba zakażeń SARS-CoV-2.

We Włoszech od wybuchu pandemii koronawirusa potwierdzono ponad 271 tysięcy zakażeń, około 35,5 tysiąca osób zmarło.

Silvio Berlusconi był premierem Włoch w latach 1994-95, 2001-06 i 2008-11. Założył centroprawicową partię Forza Italia. Był wielokrotnie oskarżony w postępowaniach karnych, dotyczących głównie korupcji. Był też „bohaterem” skandalu obyczajowego, gdy ujawniono, że podczas imprez nazywanych „bunga bunga” uprawiał seks z nieletnią prostytutką.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej