RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Seks z uczniem i uprowadzenie – nauczycielka z aktem oskarżenia

Nauczycielka nie została zwolniona dyscyplinarnie (fot. Archiwum prywatne)

Przez miesiące niewielką miejscowość na Podlasiu bulwersował romans nauczycielki z 14-letnim uczniem i bezczynność odpowiednich władz. Teraz 34-letniej kobiecie przedstawiono akt oskarżenia, który obejmuje zarzuty uprowadzenia i kilkukrotnego obcowania płciowego z niepełnoletnim uczniem. Kobieta była nauczycielką poszkodowanego. Z nastolatkiem kontaktowała się nawet w czasie śledztwa.

Kilkanaście razy uprawiał seks z nieletnią wnuczką. Sąd: Gwałtu nie było

63-letni Marek K. co najmniej kilkanaście razy doprowadził do obcowania płciowego swoją nieletnią wnuczkę. Sąd w Częstochowie uznał jednak, że...

zobacz więcej

Sprawę opisywano w jednym z odcinków programu „Alarm!” Telewizji Polskiej.

Kobieta ma trójkę dzieci, a mimo to nie zawahała się wykorzystać chłopca, którego uczyła języka angielskiego.

– Rodzice byli zadowoleni, że ona go przywozi, odwozi. Dopiero później się obudzili – mówił reporterom jeden z mieszkańców miejscowości.

Mimo skandalu, dyrektor szkoły postanowił nie zwalniać nauczycielki dyscyplinarnie. Także sąd podszedł do sprawy pobłażliwie i, mimo zarzutu pedofilii, kobieta przebywała na wolności.

Kulisy sprawy w programie „Alarm!”:

teraz odtwarzane
„Alarm!”. Nauczycielka-pedofil uwiodła 14-letniego ucznia

Wobec 34-letniej kobiety był jednak czasowo stosowany tymczasowy areszt. Według źródeł sądowych stało się tak, bo nie stosowała się ona do tzw. wolnościowych środków zapobiegawczych, m.in. zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Konin: bohater miłosnych igraszek namierzony. „Z tą panią nie chcę mieć już do czynienia”

O miłosnych igraszkach w biały dzień w centrum Konina słyszała niemal cała Polska. Parę oddającą się uciechom na oczach przechodniów sfilmowano, a...

zobacz więcej

„Oskarżonej zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim” – podała prokuratura.

Nie ma informacji, kiedy doszło do tych przestępstw. Prokuratura przyznała jedynie, że w tym czasie kobieta zatrudniona była jako nauczycielka w szkole podstawowej w miejscowości Kuzie (gmina Zbójna); już tam nie pracuje.

Według Kodeksu karnego, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej