RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rynek polis zdrowotnych rośnie

Od stycznia do czerwca 2020 roku Polscy wydali na ubezpieczenia zdrowotne 499,1 mln złotych (fot. Shutterstock/Pixsooz)
Od stycznia do czerwca 2020 roku Polscy wydali na ubezpieczenia zdrowotne 499,1 mln złotych (fot. Shutterstock/Pixsooz)

Polacy nie rezygnują z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Wręcz przeciwnie, kupują je częściej – pisze „Puls Biznesu”.

„Nie grozi nam spirala zadłużenia”

Nie grozi nam spirala zadłużenia. Rząd miał przestrzeń do tego, by w zdecydowany sposób wprowadzać działania antykryzysowe zwiększając poziom...

zobacz więcej

„Taką polisę posiada już ponad 3 mln rodaków” – pisze „PB”.

„Zainteresowanie tymi polisami wzrosło, zwłaszcza w początkowym okresie lockdownu, ponieważ ludzie przykładali większą wagę do swojego stanu zdrowia. Trend zaobserwowaliśmy zarówno w ubezpieczeniach indywidualnych, jak też grupowych. Podczas pandemii wzrosło znacznie polisy zdrowotnej również jako benefitu pracowniczego” – ocenia doradca zarządu PIU Dorota M. Fal.

Jak wskazuje dziennik na początku pandemii ubezpieczyciele przeszli na obsługę online i rozszerzyli zakres usług np. o telemedycynę.

„W początkowej fazie pandemii 80–90 proc. konsultacji z lekarzami odbywało się zdalnie. Obserwujemy powrót do wizyt stacjonarnych, ale telemedycyna nadal cieszy się większą popularnością i zaufaniem niż przed wybuchem epidemii” – mówi doradca zarządu PIU.

Dorota M. Fal spodziewa się wzrostu zainteresowania polisami, ponieważ według niej publiczna opieka zdrowotna została dodatkowo obciążona walką z COVID–19.

„Myślę, że dobrze by zrobiło sektorowi publicznemu, gdyby w jakiś sposób, np. przez ulgi fiskalne, wsparł rozwój prywatnych polis zdrowotnych” – dodaje.

źródło:

Zobacz więcej