RAPORT

Pogarda

Koronawirus nie odpuszcza w USA. Ponad tysiąc zgonów na Covid-19

W sumie w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 6 148 875 przypadków infekcji (fot. Reuters)
W sumie w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 6 148 875 przypadków infekcji (fot. Reuters)

Najnowsze

Popularne

W Stanach Zjednoczonych odnotowano trzecią dobę z rzędu z ponad tysiącem zgonów na Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA powiększył się w czwartek o 1080 – wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (JHU).

Szczepionka na koronawirusa już w listopadzie?

Rząd Stanów Zjednoczonych powiadomił służby ochrony zdrowia 50 stanów o możliwości rozpoczęcia szczepień na koronawirusa już na początku listopada....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Poprzednie dobowe bilanse mówiły o 1066 i 1045 zgonach. Zgodnie z danymi JHU od początku epidemii w USA z powodu koronawirusa zmarły już 186 754 osoby. W sumie w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 6 148 875 przypadków infekcji.

Model University of Washington w Seattle przewiduje, że do 3 listopada, dnia amerykańskich wyborów prezydenckich, bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrośnie w USA do ponad 258 tys. Pod koniec grudnia liczba ta ma przekroczyć 400 tys.

Na początku 2021 r., jak szacuje większość ekspertów, powinna być już dystrybuowana szczepionka na koronawirusa. W ostatnich siedmiu dniach najwięcej przypadków SARS-CoV-2 na 100 tys. mieszkańców wykrywa się w Dakocie Południowej, Dakocie Północnej oraz w Iowę. Najmniej w trzech stanach z Nowej Anglii: Maine, New Hampshire i Vermont.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej