RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdzie jest Rafał Trzaskowski?” Zwołał posiedzenie nt. awarii w „Czajce” i nie przyszedł

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy, zwołana na wniosek prezydenta miasta i poświęcona awarii przesyłu ścieków do oczyszczalni „Czajka”, odbyła się bez udziału Rafała Trzaskowskiego. – Jeżeli jest się inicjatorem sesji Rady Miejskiej, to naturalnym jest, że się w niej uczestniczy – skomentował w programie #Minęła20 poseł Tomasz Trela (SLD).

„Do 5 tygodni, 3 miesiące, potem kilkanaście”. Ratusz o trzech etapach naprawy „Czajki”

Naprawa systemu przesyłowego ścieków odbędzie się w trzech krokach. Pierwszy dotyczy rurociągu na moście pontonowym i zajmie do 5 tygodni, drugi to...

zobacz więcej

– Sesja została zwołana na wniosek prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Sesja ma na razie jeden punkt, jest to informacja prezydenta m.st. Warszawy w sprawie awarii przesyłu ścieków do oczyszczalni Czajka – rozpoczęła posiedzenie Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m. st. Warszawy.

Następnie głos zabrał... wiceprezydent Robert Soszyński, który poinformował m.in., że w ciągu kilku tygodni wojsko zbuduje most pontonowy, na którym zostaną ułożone rury do tymczasowego przesyłu ścieków z lewego brzegu Wisły. Prezydent Rafał Trzaskowski nie pojawił się na posiedzeniu.

– Gdzie jest Rafał Trzaskowski? Jakie wydarzenie dziś jest ważniejsze dla Rafała Trzaskowskiego od sesji Rady m. st. Warszawy zwołanej na wniosek pana prezydenta w sprawie bulwersującej nie tylko mieszkańców Warszawy, nie tylko radnych opozycyjnych, ale bulwersującej mieszkańców całej Polski? – pytał Błażej Pobożny, radny PiS.

– Jeżeli jest się inicjatorem sesji Rady Miejskiej, to naturalnym jest, że się w niej uczestniczy, odpowiada się na pytania, udziela się informacji radnym – skomentował w programie #Minęła20 poseł Tomasz Trela (SLD).

źródło:
Zobacz więcej