RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najstarszy operator drona. „W starym człowieku odzywa się chłopiec” [WIDEO]

Bohater nadesłanego filmu zachęca w nim do otwierania się na nowe technologie w każdym wieku (fot. Shutterstock/Dmitry Kalinovsky)

Według rodziny Michała Kolasińskiego jest on najstarszym operatorem drona w Polsce. Mający ponad 89 lat mieszkaniec Sulechowa w Lubuskiem w nadesłanym na platformę Twoje Info filmie opowiada o swojej miłości do latania bezzałogowym statkiem powietrznym. 

„Gwiazda Polski”. Zapomniana narodowa historia kosmiczna #PolskaToWiecej

„Gwiazda Polski” – tak nazwano polski balon, który w 1938 roku miał pobić rekord wysokości lotu i jako pierwszy na świecie znaleźć się w warstwach...

zobacz więcej

„Otóż okazuje się, że najstarszy operator drona w Polsce to nasz dziadek” - twierdzi jego rodzina. 

W wiadomości przesłanej do redakcji tvp.info bliscy pana Michała piszą, że zrobili dogłębny wywiad wśród operatorów i szkoleniowców w całej Polsce. „Powiemy więcej - jest w pierwszej dziesiątce na świecie wśród ludzi aktywnie latających dronem i filmującym nim” - chwalą się najbliżsi. 

Zrobili – jak twierdzą – kilkutygodniowy research wśród wszystkich najpopularniejszych grup i forów skupiających operatorów dronów z całego świata. „Tylko jedna osoba potwierdziła, że zna w USA osobę w wieku 90 lat, która również lata dronem” - dodali.  

Sam amator dronów zachęca do otwierania się na cuda techniki w każdym wieku. Na często zadawane mu pytanie -  jak to jest latać dronem? – odpowiada: W starym człowieku odzywa się chłopiec. 

źródło:
Zobacz więcej