RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł KO: Margot sprzyja PiS-owi, nie łączmy jej propozycji z opozycją [WIDEO]

Działacz LGBT Michał Sz., ps. Margot zarzucił prezydentowi Warszawy homofobię i transfobię. Poseł KO Mirosław Suchoń nie pozostał dłużny. – Ona stoi na skrajnych pozycjach i wydaje mi się, że Margot sprzyja raczej PiS, które do funkcjonowania potrzebuje wroga. Spełnia oczekiwanie wskazania po stronie organizacji związanych z LGBT spersonalizowanego wroga, do którego będzie można się odwoływać. Apelowałbym o niewiązanie tego, co proponuje Margot, z propozycjami jakiejkolwiek partii politycznej – powiedział portalowi tvp.info.

„Ojcem chuligaństwa pana Margota jest poseł Nitras i inni politycy PO” [WIDEO]

Działacz LGBT Michał Sz., ps. Margot po opuszczeniu aresztu szokuje i bezpardonowo obraża Polskę. Z czego to wynika? – Sympatycy opozycji wzrastają...

zobacz więcej

– Jeśli Platforma Obywatelska twierdzi, że pan o pseudonimie Margot jest ukrytym agentem PiS-u, to tym gorzej dla PO, która próbowała go wciągnąć na sztandary. Jest to jakieś kompletne wariactwo. Wariactwo, w którym PO już widać, że hamuje, ale Lewica absolutnie nie. Lewica uważa, że wszystko jest fajnie, pan Margot jest bardzo klawy, sympatyczny, chce ludziom wybijać zęby. Uważa, że w imię ideałów można popełniać przestępstwa – skomentował słowa Suchonia poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski. Po zatrzymaniu aktywistów, m.in. Margot, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski porównał sytuację w Warszawie do represji na Białorusi.

– Politycy jak na razie niewiele dla nas zrobili. Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT, ale to był pusty gest. Nie poszły za tamtą decyzją żadne adekwatne działania. Nic się nie zmieniło i moim zdaniem on jest, mniej lub bardziej, ukrytym homofobem i transfobem. (…) Prezydent Warszawy jest fałszywym sojusznikiem, który podejmuje przemyślane działania tylko po to, aby zebrać kapitał społeczny, a nie realnie nam pomóc. Osoby, które mówią: „popieram was, ale…” bardziej szkodzą niż zatwardziała prawica – powiedział Wirtualnej Polsce Margot.

Trzaskowski w kampanii prezydenckiej podkreślał, że popiera związki partnerskie. Nie opowiedział się jednak za małżeństwami homoseksualnymi ani adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. Czy to powód, żeby nazywać go ukrytym homofobem? – To jest absolutnie niesprawiedliwa ocena. Myślę, że Rafał Trzaskowski ma wielu przyjaciół wśród osób nieheteronormatywnych. To dla mnie dość zaskakujące i uwłaczające, że rozmawiamy w tych kategoriach – odpowiedział na tę krytykę poseł Suchoń z KO.

– W jednej chwili wszystkie środowiska zaczynają uderzać w Trzaskowskiego. Dziwię się tej stronie lewicowej, bo to jest najbardziej lewicowy polityk w Polsce. Oczywiście chcąc wygrać wybory prezydenckie nie skupiał się tylko na postulatach LGBT czy lewicowych. Był jednak im najbardziej przychylny i przejął tę pałeczkę po Robercie Biedroniu, który wydawał się naturalnym lewicowym liderem – mówił poseł PiS Norbert Kaczmarczyk.

Znani murem stawali za Margot, a dziś? „Mnie to już specjalnie nie interesuje”

Celebryci, duchowni i naukowcy poręczali za Margot, by uniknął tymczasowego aresztu; alarmowali szefową Komisji Europejskiej, że działacz LGBT w...

zobacz więcej

Czy dobre relacje środowisk LGBT z prezydentem Warszawy dobiegną końca? – Ja myślę, że nigdy takich relacji nie było. Rafał Trzaskowski jest bardziej politykiem centrowym niż lewicowym. Te umizgi do środowisk LGBT, rozdziału państwa od Kościoła, postulatów lewicowych, zawsze w przypadku Platformy mają miejsce przed wyborami. Dzisiaj tak naprawdę wszyscy, którzy walczą o pewne postulaty, są aktywistami, działają w NGOs-ach wiedzą, na kogo mogą liczyć. Środowiska LGBT mogą liczyć na Lewicę od początku do końca. Myślę, że te protesty na Krakowskim Przedmieściu uzmysłowiły im to, że na posłanki i posłów Lewicy można liczyć – odpowiedział poseł Lewicy Tomasz Trela.

Dlaczego Margot krytykuje Trzaskowskiego? – To jest po prostu próba drenowania publicznych pieniędzy. Taki delikatny atak na prezydenta Trzaskowskiego. Teraz prezydent Trzaskowski, chcąc ukłonić się tym środowiskom, zaraz sypnie publicznymi pieniędzmi i znowu przez pół roku będzie cisza. Nie dajmy się zwodzić, nie zmieniajmy nazewnictwa. Pan Margot ma taki styl życia. To dobrze, tylko niech nie próbuje wyłudzać publicznych pieniędzy, tylko sam zarobi na swoją emeryturę – ocenił poseł PSL – Koalicji Polskiej – Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Podobną opinię ma europoseł PiS. – Mam wrażenie, że ta presja jest po to, żeby Trzaskowski, chcąc zamknąć im usta, dał więcej. Dał więcej na organizacje, projekty, funkcjonowanie, działalność i żeby kupował nawet, jeśli nie poparcie wprost, to chociażby milczenie. W moim przekonaniu to gra, która może przynieść efekt. Trzaskowskiemu otworzyła się flanka z lewej strony, więc będzie chciał to zasypać pieniędzmi – ocenił Ryszard Czarnecki.

Prokuratura postawiła Margot zarzuty udziału w zbiegowisku, brutalnego zaatakowania działacza fundacji pro-life oraz niszczenia mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. W połowie lipca zgodnie z decyzją sądu wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł. Na początku sierpnia uwzględniając zażalenie prokuratury, sąd zastosował dwumiesięczny areszt tymczasowy. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił to postanowienie. Michał Sz. wyszedł na wolność. Na profilu jego kolektywu „Stop bzdurom” pojawiło się zdjęcie Margot z wulgarnym gestem, opatrzone podpisem „Polsko h*** przestań Margot aresztować (…) Koledzy z więzienia kazali przekazać, że Ziobro jest jeb*** ch***”.

źródło:
Zobacz więcej