RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Kule świszczały, zabawa była przednia”. Homokomando zorganizowało „trening bojowy”

Najnowsze

Popularne

– Autorzy tych słów mówią, że to żart, że to grupa sportowa, mimo że o żadnej dyscyplinie sportowej nie ma tam mowy, ale słowa mają swoje znaczenie i medialni akuszerzy nowego, lepszego porządku świata dbają o to, by przedstawić aktywistów nie jak ofiary przemocy, jak to było do tej pory, ale jako ludzi, których należy się bać – tak dziennikarz TVP Michał Rachoń skomentował „trening bojowy” zorganizowany przez grupę LGBT o nazwie Homokomando.

Walka o interesy uzasadnia przemoc? „Margot”: Tak

W dowodzie jest napisane, że jestem mężczyzną i metrykalnie jestem mężczyzną. Osobą, która w ten sposób została zaklasyfikowana przy narodzinach...

zobacz więcej

Rachoń odnosił się do sprawy Michała Sz., „Margot” – aktywisty LGBT, który został aresztowany m.in. z powodu oskarżeń o napaść na działacza pro-life. W trakcie protestów solidarności z Sz. aktywiści LGBT wykazywali się agresją wobec policji.

– Polityczne wsparcie, jakiego tęczowym bojówkarzom udzielają politycy PO, SLD, wszystkich tych środowisk, które do tej pory znaliśmy raczej z manifestacji obrony przywilejów emerytalnych esbeków, rodzi poczucie siły – komentował Rachoń.

Dziennikarz pokazał też zdjęcie z „treningu bojowego” grupy Homokomando.

„Na naszym treningu bojowym 15 sierpnia było 18 osób, kule świszczały, zabawa była przednia” – czytamy w opisie akcji.

– Chodziło o paintball. Autorzy tych słów mówią, że to żart, że to grupa sportowa, mimo że o żadnej dyscyplinie sportowej nie ma tam mowy, ale słowa mają swoje znaczenie i medialni akuszerzy nowego, lepszego porządku świata dbają o to, by przedstawić aktywistów nie jak ofiary przemocy, jak to było do tej pory, ale jako ludzi, których należy się bać – mówił dalej Rachoń, wskazując na ruch Black Lives Matter, który odpowiada za zamieszki i ataki w wielu amerykańskich miastach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej