RAPORT

Pogarda

Byk wpadł do szamba, pomogli strażacy

Po trwającej ok. trzech godzin akcji, byka udało się wydostać (fot. Shutterstock/Pascale Gueret)
Po trwającej ok. trzech godzin akcji, byka udało się wydostać (fot. Shutterstock/Pascale Gueret)

Najnowsze

Popularne

W miejscowości Turza Mała niedaleko Mławy na Mazowszu, na terenie jednego z gospodarstw rolnych byk wpadł do szamba. Zwierzę nie mogło samodzielnie wydostać się z pułapki. Do działań ratowniczych wezwani zostali strażacy. Po trwającej ok. trzech godzin akcji byka udało się wydostać.

Żona Justina Biebera zazdrości mu długich rzęs

Hailey Baldwin, żona Justina Biebera, przyznała się do uczucia zazdrości. Nie chodzi jednak o małżeńską zdradę. Ubolewa mianowicie, że nie ma tak...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie kpt. Jacek Dryll, do zdarzenie doszło w środę w gospodarstwie rolnym w miejscowości Turza Mała.

Strażacy pomogli bykowi, który wpadł do zbiornika na gnojowicę. Pod zwierzęciem zarwała się podłoga w oborze.

– W szambie znajdowało się około 40 cm gnojowicy, a zwierzę bez widocznych obrażeń nie miało szans, aby samodzielnie wydostać się z pułapki – podkreślił rzecznik mławskiej straży pożarnej.

Dodał, iż w związku z brakiem możliwości wydostania uwięzionego zwierzęcia poprzez otwór zapadliska, czyli pionowo, podjęto decyzję o wykuciu otworu w bocznej ścianie zbiornika.

Zabił kota uderzając nim o beton. Będzie siedział

Na rok bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt skazał 37-latka Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. za brutalne zabicie kota. – To...

zobacz więcej

Według relacji rzecznika PSP w Mławie, koparką wykonano wykop przy ścianie, a następnie przystąpiono do jej rozbiórki z użyciem piły do betonu i stali oraz młota wyburzeniowego. Dryll zaznaczył też, że w trakcie akcji na miejscu obecny był przez cały czas lekarz weterynarii.

– Po wykonaniu otworu ratunkowego, zwierzę przy użyciu linek ratowniczych zostało wydobyte na powierzchnię i w dobrym stanie przekazane właścicielowi – podał rzecznik.

W nietypowej akcji, która trwała mniej więcej trzy godziny, uczestniczyli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Mławy oraz strażacy ochotnicy z Turzy Małej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej