RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groźne bakterie w pałce kurczaka. GIS wycofuje produkt

Powodem wycofania jest wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis (fot. Shutterstock/)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży mrożonej pałki kurczaka. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Produkt był sprzedawany w sklepach „Żabka”.

Salmonella. GIS wycofał ze sprzedaży jaja pakowane

O bakteriach salmonelli w próbkach wymazów środowiskowych pobranych na fermie kur niosek Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Gallus poinformował we...

zobacz więcej

W opublikowanym komunikacie przekazano, że chodzi o produkt „PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G” o numerze partii 2050618. Data mrożenia to 06.05.2020, a termin przydatności do spożycia to 02.11.2020.

Producentem jest JANEX SŁAWOMIR I ELŻBIETA WIESIAK SP. J. Zakład rozbioru ul. Instalatorów 23, 02-237 Warszawa, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14650363 Dystrybutor: Żabka Polska Sp. z o.o., ul. Stanisława Matyji 8, 61-586 Poznań.

Jak przekazano w komunikacie, w wyniku działań urzędowych władz Włoch wykryto obecność bakterii Salmonella Enteritidis, Salmonella Newport oraz Salmonella Virchow w 3 partiach filetów z kurczaka w marynacie .

Podczas postępowania przeprowadzonego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej ustalono, że podudzia z kurczaka pozyskane z jednej z trzech partii ubojowych, których dotyczyło powiadomienie Włoch, zostały poddane mrożeniu w zakładzie jednego z odbiorców mięsa świeżego.

Jak poinformował GIS, nie należy spożywać produktu oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanymi w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem należy skontaktować się z lekarzem.

źródło:
Zobacz więcej