RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijany kierowca w autobusie. Złamał zabezpieczenia, by wystartować

Jazdę nietrzeźwemu kierowcy warszawskiego autobusu przerwała odważna pasażerka (fot. PAP/Leszek Szymański)
Jazdę nietrzeźwemu kierowcy warszawskiego autobusu przerwała odważna pasażerka (fot. PAP/Leszek Szymański)

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ursynów odbędzie się w środę przesłuchanie kierowcy autobusu miejskiego linii 724, który w poniedziałek został zatrzymany z blisko dwoma promilami alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przełamał zabezpieczenie, by móc prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości.

Warszawo, załóż pampersa! Albo zmień gospodarza

Stolica Polski stała się smutnym przykładem xero-modernizacji: jest ultra-nowoczesna w tęczowych kwestiach. Ale coraz gorzej wygląda jej...

zobacz więcej

Postępowanie dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

– Przesłuchano świadków zdarzenia, dokonano oględzin monitoringu. Ustalono, że kierowca przełamał zabezpieczenie, które umożliwia uruchomienie silnika dopiero po wykonaniu testu na zawartość alkoholu w wydychany powietrzu – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Po przesłuchaniu kierowcy autobusu zostanie podjęta decyzja o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 15 przy ul. Wąwozowej w Warszawie. Jedna z pasażerek autobusu linii 724 zauważyła dziwne zachowanie kierowcy autobusu.

– Zaniepokojona zachowaniem mężczyzny, zgłosiła policji ten fakt. Podjęła również kroki wyprzedzające, polegające na uniemożliwieniu dalszej jazdy kierowcy – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej