RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mali. Obalony prezydent trafił do szpitala

Ibrahim Boubacar Keita stracił władzę po siedmiu latach rządów (fot. UN)
Ibrahim Boubacar Keita stracił władzę po siedmiu latach rządów (fot. UN)

Ibrahim Boubacar Keita, prezydent Mali, obalony w wyniku wojskowego zamachu stanu w zeszłym miesiącu, trafił do prywatnej kliniki – poinformowała agencja AP. Nie jest znany powód hospitalizacji ani stan zdrowia malijskiego prezydenta.

Pucz w Mali, powtórka z 2012 r.?

Powody puczu w Mali, który miał miejsce 18 sierpnia, można zrozumieć, niemniej niesie on duże ryzyko dla dalszej destabilizacji i to nie tylko...

zobacz więcej

Pod koniec ubiegłego tygodnia Keita został zwolniony z aresztu w obozie Kati pod Bamako, gdzie był przetrzymywany przez juntę przez 11 dni.

18 sierpnia Keita został pojmany przez zbuntowanych żołnierzy i przewieziony przez puczystów do obozu wojskowego Kati na przedmieściach stolicy.

Swą funkcję pełnił w Mali przez ostatnie siedem lat. Doszło tam niedawno do protestów, wzywających do jego ustąpienia z powodu zarzucanej mu korupcji i niezdolności do uporania się z rosnącym zagrożeniem ze strony islamskich ekstremistów w północnych i centralnych rejonach kraju.

Zamach stanu w Mali potępiły Unia Europejska i ONZ. Kraj od dawna stoi w obliczu poważnego kryzysu społeczno-politycznego, który niepokoi społeczność międzynarodową.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej