RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na rozpogodzenie jeszcze poczekamy

Intensywne opady deszczu pojawią się w 10 województwach (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Jak zapowiadają synoptycy, jesienna aura zostanie z nami na najbliższe dni. Na termometrach miejscami pojawi się jedynie 13 stopni Celsjusza. Ponadto, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 14 województw przed intensywnymi opadami deszczu.

Rozpoczyna się rok szkolny. W cieniu koronawirusa

1 września ponad 4,5 miliona uczniów rozpoczyna rok szkolny. 367 tysięcy dzieci rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Po...

zobacz więcej

Alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatów woj.: województwa opolskiego, oraz południowych powiatów woj.: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dotyczą woj. kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz północnych części woj. dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu lub silnym.

Temperatura maksymalna od 15 do 19 st., chłodniej miejscami na południu kraju i na Podlasiu od 13 do 14. Wiatr umiarkowany, miejscami silny, na południu kraju w porywach do 65 km/h.

W środę na północy kraju pochmurno z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie miejscami burze.

Temperatura maksymalna od 20 stopni na krańcach wschodnich, przez 16 i 18 w centrum i nad morzem, do 14 na krańcach zachodni i kotlinach górskich. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty.

źródło:

Zobacz więcej