RAPORT

Pogarda

„Westerplatte to reduta polskości”

Najnowsze

Popularne

– Westerplatte to reduta polskości. To wielka lekcja patriotyzmu, oddania ojczyźnie do końca – mówił szef MON Mariusz Błaszczak podczas obchodów 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Premier złożył kwiaty pod pomnikiem Anny Walentynowicz

Premier Mateusz Morawiecki złożył w poniedziałek kwiaty pod pomnikiem Anny Walentynowicz w Gdańsku z okazji obchodów 40. rocznicy podpisania...

zobacz więcej

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczęły się we wtorek nad ranem na gdańskim Westerplatte obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. – Spotykamy się w tym miejscu szczególnym, które - co tu dużo mówić – przez lata było zaniedbane. Dziś przywracamy powagę tego miejsca – mówił w wystąpieniu minister obrony narodowej.

– Dziś poprzez, czy to znicz pokoleń czy poprzez wręczenie przez pana prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktów identyfikacyjnych rodzinom poległych żołnierzy września 1939 roku, tych żołnierzy, którzy tak dzielnie opierali się agresji niemieckiej, podkreślamy, że dzielność żołnierzy Wojska Polskiego ma charakter wręcz legendarny, oddajemy im hołd. Pokazujemy, że ich postawa jest wzorem do naśladowania przez dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego – podkreślał.

– Westerplatte to reduta polskości. To wielka lekcja patriotyzmu, oddania ojczyźnie do końca – zaznaczył Błaszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej