RAPORT

Pogarda

Agnieszka Holland porównała sytuację osób LGBT do losu Żydów w latach 60.

Agnieszka Holland wystąpiła w obronie środowisk LGBT (fot.  Matthias Nareyek/Getty Images))
Agnieszka Holland wystąpiła w obronie środowisk LGBT (fot. Matthias Nareyek/Getty Images))

Najnowsze

Popularne

Agnieszka Holland oceniła, że Polska jest krajem, gdzie władza i Kościół „odgórnie szczują na mniejszości homoseksualne”. Stając w obronie środowisk LGBT reżyser uznała, że sytuacja lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych przypomina tę, w której znajdowali się w 1968 roku polscy Żydzi.

Dziennikarka zaatakowana przez stowarzyszenie LGBT. „Zaczęła misgenderować Margot?”

Dziennikarka Polsatu Agnieszka Gozdyra – podobnie jak jej koledzy i koleżanki z redakcji – mówiąc o aktywiście Michale Sz. używała formy...

zobacz więcej

W poniedziałek na antenie TOK FM Agnieszka Holland uznała, że w Polsce panuje atmosfera „pogromowa”. Jej zdaniem władze w Warszawie wykorzystują „elementy języka gomułkowskiego”.

– Antyniemieckość, antysemityzm, ale przede wszystkim zasadę „dziel i rządź”, to znaczy, żeby znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego, jakąś mniejszość w społeczeństwie, która jest dla większości społeczeństwa w jakimś sensie kontrowersyjna i łatwo jest zbudować figurę wroga z tej mniejszości – powiedziała.

W wywiadzie przekonywała, że rząd i Kościół katolicki „w porozumieniu z sektami fundamentalistycznymi, które mają powiązania międzynarodowe, bezpardonowo atakują” środowiska LGBT.

„Margot" jako Matka Boska. Jest doniesienie do prokuratury

Warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek złożył doniesienie do prokuratury w związku z grafiką przedstawiającą Michała...

zobacz więcej

Przywołując politykę zwalczania Żydów za czasów Władysława Gomułki Holland oceniła, że w obecnej sytuacji homoseksualistów widać wiele podobieństw z tamtymi wydarzeniami.

– To szczucie, które znajduje odzew wśród najsłabszych mentalnie ogniw społeczeństwa buduje atmosferę pogromową, którą budował Gomułka w 1968 roku wobec resztek polskiego żydostwa – mówiła.

Agnieszka Holland nie wahała się również porównać Polski do Putinowskiej Rosji. – Prawa walczące z „ideologią LGBT” albo „promocją homoseksualizmu”, które Putin przyjął, są w tej chwili kopiowane i przyjmowane przez polskie gminy czy powiaty. (…) To jest potworne, antyludzkie, antyobywatelskie – powiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej