RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piotr Duda: Słyszymy o ruchu „Nowa Solidarność”. Niech nazwą się „Nowa Czajka”

– Słyszymy tu i ówdzie, że ma powstać ruch, który ma się nazywać „Nowa Solidarność”. To dla nas kuriozalne, bo Solidarność, była jest i będzie ta sama, dumna, z wartościami chrześcijańskimi i nauką społeczną Kościoła – mówił w trakcie uroczystości 40. rocznicy porozumień sierpniowych przewodniczący związku Piotr Duda.

Prezydent: „Solidarność” wyrosła na wielkim pragnieniu i żądaniu godności

– „Solidarność” wyrosła na wielkim pragnieniu i żądaniu godności; uczestnicy Sierpnia '80 chcieli normalności i godności człowieka dla wszystkich,...

zobacz więcej

– Wolność każdego z nas koczy się, gdy odbieramy wolność drugiej osobie. I o tym trzeba trzeba pamiętać. Jeśli słyszymy, że związek zawodowy „Solidarność” przywłaszczył sobie znak, przywłaszczył sobie „Solidarność” to się krew w żyłach buzuje. Myśmy nikogo ze związku nie wyrzucali! To była każdego indywidualna decyzja – mówił przewodniczący związku.

– Każdy miał prawo iść do polityki i do biznesu, niech nie mówią, że sobie coś przywłaszczyliśmy! – dodał.

Duda nawiązał również do ruchu, który zamierza powołać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Słyszymy tu i ówdzie, że ma powstać ruch, który ma się nazywać „Nowa Solidarność”. To dla nas kuriozalne, bo Solidarność, była jest i będzie ta sama, dumna, z wartościami chrześcijańskimi i nauką społeczną Kościoła. Jeśli ktoś chce zakładać „nową solidarność”, to niech spojrzy na nas, bo „Solidarność” to wartości – powiedział.

– Proponuję tym, wszystkim, którzy chcą zakładać „nową solidarność”, mam dla nich nazwę. Proponuję, żeby się nazwali nazwać „Nowa Czajka”, byłoby lepiej i na czasie – dodał.

źródło:
Zobacz więcej